kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği BESYO KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 beden eğitimi ve spor öğretmenliği atama taban puanları kaçlardadır, beden eğitimi ve spor öğretmenliği atamaları hangi nitelik kodu ile yapılmaktadır, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kontenjan bulunuyordu, bunun dışında BESYO mezunları hangi kadrolara atanabilmektedir, beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi ataması içinde kaç adetti, beden eğitimi ve spor öğretmenliği mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en yüksek kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına yazımızdan erişebilirsiniz.

2018 KPSS puanı üzerinden tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan biri de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adaylarının bazı kadrolara yerleşmesi gerçekleştirildi. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere yol göstermesi amacıyla listelemeye devam ediyoruz. Aşağıda beden eğitimi ve spor öğretmenliği mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 beden eğitimi ve spor öğretmenliği atama taban puanları listesinin görselini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 BESYO ATAMA TABAN PUANLARI

Beden eğitimi ve spor öğretmenliği mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik kodu devreye girmektedir. Bunlardan biri herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapabilmesine olanak tanıyan 4001 nitelik kodu iken BESYO ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4417 numaralı nitelik kodudur.

Beden eğitimi ve spor öğretmenliği mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 79 kontenjan vardı. Bunlardan 79 tanesi de 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapma hakkı olan kadrolara aitken 4417 nitelik koduna yani besyo ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan özel kadro bulunmamaktaydı.

Taban puanlarına baktığımızda ise beden eğitimi ve spor öğretmenliği mezunu olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 91,570 olduğu görülürken en büyük taban puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 beden eğitimi ve spor öğretmenliği KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 1 besyo atama taban puanlari* Yazımızda yer verdiğimiz bilgiler ve beden eğitimi ve spor öğretmenliği KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi internet sayfasındaki bilgilerden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı açıklama dikkate alınmak zorundadır.

** Kadrolara atanmak için bazen özel şartlar ve açıklamalar aranmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

  1. Ela kara dedi ki:

    biraz daha ince detayına girebilirmisiniz