KPSS Taban Puanları

Laborant ve Veteriner Sağlık KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Laborant ve veteriner sağlık mezunları için açılan kadrolar 2018/1 merkezi atamalarında kaç puanlarda kalmıştır, laborant ve veteriner sağlık mezunları atanabilmek için hangi sınava girmelidir, laborant ve veteriner sağlık mezunlarının atanmasında kullanılan özel kod kaçtır, hangi bölümler bu kod içinde yer almaktadır, laborant ve veteriner sağlık merkezi atamalarda en düşük ve en yüksek kaç puanlarda kalmıştır sorularının cevapları yazımız içindedir. Yazımız içinde aynı zamanda laborant ve veteriner sağlık atama taban puanlarını, 2018/1 merkezi atamaları için, tam liste olarak bulabilirsiniz.

Kamu personeli olarak çalışmak için adaylar ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmelidirler. Tabi ki memur olmanın yolu sadece sınava girmekten geçmemektedir. Adayların merkezi atamalarda tercih yaparak atanması veya mülakat ile alım yapan kurum ve kuruluşlara başvurmaya hak kazanabilmeleri için yeterli puanları almalıdırlar.İşte bölümlerin atama puanları listelerini sizlere bu açıdan fikir vermesi amacıyla hazırlıyoruz.

LABORANT VE VETERİNER SAĞLIK KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Laborant ve veteriner sağlık bir önlisans programıdır. Bütün önlisans programlarında olduğu gibi adaylar bu bölüm mezunu olarak atanmak için KPSS önlisans sınavına girmelidirler. Adayların bu sınav sonrası alacağı puan türü sonrasında yaptığı tercihler sonucu 2018/1 atamasında oluşan en düşük puan 85,768 iken en yüksek puan ise 95,397 olarak belirlenmiştir.

Laborant ve veteriner sağlık bölümü mezunları merkezi atamalarda iki kod üzerinden tercih yapabilmektedirler. Bunlardan biri her önlisans mezununun başvurabilmesine yarayan 3001 kodu iken diğeri ise 3021 olarak belirlenmiş ve Veteriner Sağlık Teknikerliği ve Laborant ve Veteriner Sağlık bölümlerini kapsayan koddur. 2018/1 merkezi atamalarında 3001 kodu için 14 3021 kodu için ise 5 kadro ayrılmıştır. Yani laborant ve veteriner sağlık mezunu bir adayın başvurabileceği toplam kontenjan 19 olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

*Yukarıda verilen bilgiler ÖSYM’nin kılavuzları ve web sitesinde yer alan bilgiler ışığında derlenmiş ve yayımlanmıştır. Bu konularda yapılacak değişiklik veya değişikliklerde ÖSYM’nin veya alım yapan kuruluşların ve kurumların yapacağı duyurular esas olacaktır.

5235 1 65acf20f6d841d52b334f3f637307f50

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu