KPSS Taban Puanları

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

KPSS 2018/2 merkezi atama yerleştirmeleri geride kaldı ve adayların bir kısmı yerleşirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, çocuk gelişimi ve eğitimi mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait çocuk gelişimi ve eğitimi KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tabloya yazının en altındaki görselden ulaşabilirsiniz.

KPSS 2018/2 ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da çocuk gelişimi ve eğitimi ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4148 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde çocuk gelişimi ve eğitimi mezunlarının tercih edebileceği toplam 120 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken ne yazık ki çocuk gelişimi ve eğitimi ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4148 nitelik kodu ile tercih edilebilecek özel kadro yoktu.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan çocuk gelişimi ve eğitimi KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Iğdır Üniversitesi’ne (Şoför) (Iğdır) ait olduğu ve 90,120 puan ile kapattığı görünmektedir. Çocuk gelişimi ve eğitimi mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunlarının bu aralıklarda veya birkaç puan aşağıda alması halinde merkezi atamalardan biri ile bir yerlere yerleşmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, çocuk gelişimi ve eğitimi mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve çocuk gelişimi ve eğitimi KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru geçerli olacaktır bu yüzden ÖSYM duyurular kısmını belirli aralıklar ile ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

** Çocuk gelişimi ve eğitimi atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu sebeple ilgili kadroların tamamını içeren dosyayı BURADAN inceleyebilirsiniz ve nitelik kodlarına incelemek için de BURADAN ilgili sayfaya yönlenebilirsiniz.

kpss 2018 2 cocuk gelisimi ve egitimi atama taban puanlari

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. bölümü okurken atamaların rahat olacağı söyleniyordu. Şimdi gelinen noktada çok sıkı çalışmak gerek

  2. bölümü okurken atamaların rahat olacağı söyleniyordu. Şimdi gelinen noktada çok sıkı çalışmak gerek

  3. bölümü okurken atamaların rahat olacağı söyleniyordu. Şimdi gelinen noktada çok sıkı çalışmak gerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu