kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Bilgi ve Belge Yönetimi KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Bilgi ve belge yönetimi KPSS 2018/2 atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, bilgi ve belge yönetimi ve benzeri bölümler mezunları için KPSS merkezi atama kadrolarını tercih etmeye yarayan özel kod kaçtır, bu koda özel kontenjan sayısı 2018/2 atamaları için kaçtı, KPSS 2018/2 içinde bilgi ve belge yönetimi mezunlarının tercih edebileceği toplam kontenjan kaçtı, bu kontenjanlara yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan en yüksek ve en düşük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Bilgi ve Belge Yönetimi KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Merkezi KPSS 2018/2 atama ile yerleştirme süreci bitti ve kamu personeli adaylarının bir kısmı kamuda memur olabilirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi yerleştirme atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, bilgi ve belge yönetimi mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait bilgi ve belge yönetimi KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tablo görselini yazının en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 BİLGİ VE BELGE YÖNETİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla bilgi ve belge yönetimi bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da bilgi ve belge yönetimi ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4099 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde bilgi ve belge yönetimi mezunlarının tercih edebileceği toplam 140 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken diğer 20 kontenjan ise bilgi ve belge yönetimi ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4099 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolara aitti.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan bilgi ve belge yönetimi KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Kültür ve Turizm Bakanlığı’na (Kütüphaneci) (Ağrı) ait olduğu ve 85,975 puan ile kapattığı görünmektedir. Bilgi ve belge yönetimi mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak bilgi ve belge yönetimi bölümü mezunlarının bu aralıklarda veya yakınında puan elde etmesi durumunda merkezi atamalardan biri ile bir yerlere yerleşmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, bilgi ve belge yönetimi mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve bilgi ve belge yönetimi KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı en son duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM resmi web sitesindeki duyurular kısmını belirli aralıklar ile ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

** Bilgi ve belge yönetimi atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu nedenle kadroların tamamını içeren listeye BURADAN göz atabilir ve nitelik kodlarına bakabilmek için de BURADAN ilgili sayfaya yönlendirilebilirsiniz.

2018/1 MERKEZİ ATAMA BİLGİ VE BELGE YÖNETİMİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

kpss 2018 2 bilgi ve belge yonetimi atama taban puanlari

kpss bilgi ve belge yonetimi 2018 2 atama taban puanlari

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.