kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Bilgisayar Mühendisliği 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Bilgisayar mühendisliği atama taban puanları 2020/1 içinde kaçta kalmıştır, bilgisayar mühendisliği atama puanları KPSS 2020/1 içinde en küçük ve en büyük kaçta kalmıştır, bilgisayar mühendisliği atamaları merkezi atamalar içinde hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, sadece bu koda yani bilgisayar mühendisliği mezunlarına ayrılan kontenjan sayısı kaçtır, bu kod dışında atanabildikleri dahil olmak üzere bilgisayar mühendisliği mezunları için 2020/1 KPSS atamalarında atanabilecekleri kontenjan sayısı kaçtı gibi soruların cevaplarını yazımızın içinde bulabilirsiniz.

Memur olmak günümüz Türkiye’sinde birçok insanın hayali çünkü devlet garantisi ile çalışmak, maaş almak, özel sektöre kıyasla daha güzel haklara sahip olmak çoğu insanın arzuladığı, tercih edebileceği durumlar. Memur olmak isteyen bir bireyin yapması gerekenlerin başında da KPSS yani kamu personeli seçme sınavına girmek ve bu sınavdan yeterli puan elde etmek geliyor. Peki bu yeterli puan ne, hangi puan atanmak için yeterli? Aslında bu soruya verilebilecek birkaç alternatif cevap var fakat bunlardan en geneli merkezi atamalarda ortaya çıkan puanlar üzerinden değerlendirilenler.

Bir bölüm mezunu için mezun olduğu bölümün atama puanlarını bilmek onun için bir fikir oluşturması açısından önemlidir. Biz de işte sizlere yol göstermesi amacıyla merkezi atama taban puanlarını yayımlamaya çalışıyoruz. Bu yazımızda bilgisayar mühendisliği KPSS 2020/1 merkezi atama puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Öncelikle bir konuyu açıklayarak başlamak gerekiyor ki bilgisayar mühendisliği mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna bağlı olarak atanabilmektedirler. Bunlardan bir tanesi 4001 yani herhangi bir lisans programı mezunun atanmasını sağlayan kod iken diğer kod ise 4531 yani bilgisayar mühendisliği bölümü veya benzeri bölüm mezunlarının başvurabildiği koddur.

2020/1 merkezi atamasında bilgisayar mühendisliği mezunlarının atanabileceği toplam kontenjan 157 idi. Bunlardan 115 tanesi 4001 kodu ile atanabilinen kontenjanlar iken kalan 42 tanesi ise 4531 yani direkt özel bölüm şartı ile bilgisayar mühendisliği veya türevi bölüm mezunlarının atanabildiği kontenjanlardı.

Bilgisayar mühendisliği mezunu olarak 2020/1 merkezi atamasında yerleştirmesi yapılan adayların puanlarını incelediğimizde ise en düşük puan ile atanan adayın 86,941 puan ile en büyük puan ile atanan adayın da 97,554 puan ile atandığı görülmektedir.

KPSS 2020/1 bilgisayar mühendisliği atama puanları listesinin tamamına ait görsel aşağıdadır.

kpss 2020 1 bilgisayar muhendisligi atama taban puanlari

Atama puanları, KPSS, memuriyet ve bunlar gibi tüm konularda fikir edinmek, bilgi almak için aşağıda linkini paylaştığımız forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve birikim sahibi hocalarımızdan faydalanabilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazı içinde yer alan bilgiler ve bilgisayar mühendisliği 2020/1 KPSS atama puanları listesi ÖSYM tarafından yayımlanan bilgiler ışığında derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru geçerli olacaktır.

Yorumlar

  1. Said Avatar Said dedi ki:

    Bunların coğu memur mühendis değil.
    Doğru bilgi verin