kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

İtfaiye Eri Maaşları 2023 Ne Kadar?

İtfaiye Eri Maaşları 2023 Ne Kadar? İtfaiye Erleri Ne Kadar Maaş Alır? İtfaiyeciler Ne Kadar Maaş Alır? Rütbelerine Göre İtfaiyeci Maaşları Ne Kadar?

A+
A-

İtfaiye Eri Maaşları 2023 güncel maaşları zamlarla birlikte netlik kazandı. İtfaiye Çavuşu Maaşı 2023, İtfaiye Amiri Maaşı 2023 ve İtfaiye Şoförü Maaşı 2023 itibariyle ne kadar oldu? Sorularını yanıtlayacağız. İtfaiye kuruluşları kasabalarda, köylerde, ilçelerde, şehirlerde belediyeler bünyesinde görev yapan yangın söndürmekle, arama kurtarma çalışmaları ile görevli olan örgütlü kuruluşlardır. Bu kuruluşlarda görev yapan ve sorumlulukları doğrultusunda eğitim alan kişilere de itfaiye eri, itfaiyeci denmektedir. Her yıl birbirinden farklı belediye tarafından farklı görev yerlerinde istihdam edilmek üzere binlerce itfaiye eri alımı yapılmaktadır. www.tercihiniyap.net ailesi olarak bu makalemizde itfaiyecilerin, itfaiye erlerinin ne kadar maaş aldıklarını inceledik. İtfaiye Eri Maaşları 2023 Ne Kadar?

İtfaiye Eri Nedir? Nasıl Olunur?

İtfaiyeci Maaşı 2023 Ne Kadar?

İtfaiye erleri, itfaiyeciler yangınlara müdahale eden, arama kurtarma çalışmalarına katılan ve pek çok zorlu görevin üstesinden gelen çalışanlardır. Oldukça zorlu ve tehlikeli şartlarda çalışan itfaiye erleri kendi canlarını riske atarak başkalarının canı ve malını kurtarmak için çalışır. Geçmişe bakıldığı zaman başkalarının canı ve malını kurtarmak için kendi canından olan pek çok kahraman itfaiye eri görmek mümkündür. Bu nedenle bu tehlikeli ve kutsal mesleği icra eden itfaiye erlerinin maaşları ne kadar yüksek olursa olsun asla yeterli olmayacaktır.

İtfaiye Eri Maaşları 2023 Ne Kadar?

Her yıl farklı şehirlerdeki kurum ve kuruluşlar tarafından binlerce itfaiye eri alımı gerçekleştirilmektedir. Genellikle itfaiye alanında eğitim alan kişiler arasından alım yapılmaktadır. Özellikle her yıl merkezi yerleştirme ataması aracılığı ile çok sayıda itfaiye eri alımı yapılmaktadır. 2023 yılında 2023/1 merkezi yerleştirme ataması bünyesinde 211 itfaiye eri alınmaktadır.

İtfaiye erlerinin maaşları rütbelerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca itfaiye erlerinin maaşları çalıştıkları şehrin belediyelerine göre de değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin büyükşehir belediyesi bünyesinde çalışan bir personel büyükşehir statüsünde olmayan bir şehrin belediyesinde çalışan bir personelden daha fazla maaş almaktadır.

2023 yılı içerisinde itfaiye kurum ve kuruluşları bünyesinde görev yapan bir itfaiye eri 14.810 Türk Lirası civarında maaş almaktadır.

Zabıta ve İtfaiye Personeli Maktu Ücretleri 

İtfaiye Çavuşu Maaşı 2023

2023 yılı içerisinde İtfaiye Çavuşu rütbesinde olan ve itfaiye kurum ve kuruluşları bünyesinde görev yapan bir İtfaiye Çavuşu 15.170 Türk Lirası civarında maaş almaktadır.

İtfaiye Başçavuş Maaşı 2023

2023 yılı içerisinde itfaiye kurum ve kuruluşları bünyesinde görev yapan ve İtfaiye Başçavuş rütbesinde olan bir personel 16.030 Türk Lirası civarında maaş almaktadır.

İtfaiye Amiri Maaşı 2023

2023 yılı içerisinde itfaiye kurum ve kuruluşları bünyesinde görev yapan ve İtfaiye Amiri rütbesinde olan bir personel 21.330 Türk Lirası civarında maaş almaktadır.

İtfaiye Şoförü Maaşı 2023

2023 yılı itibari ile itfaiye kurum ve kuruluşları bünyesinde görev yapan ve İtfaiye Şoförü pozisyonunda olan bir personel sahip olduğu rütbeye göre maaş almaktadır. Örneğin İtfaiye Şoförünün rütbesi İtfaiye Eri ise 16.500, İtfaiye Amiri ise 21.330Türk Lirası maaş almaktadır.

ÖNEMLİ NOT: Yukarıda yer alan bilgiler pek çok etkeni göz ardı ederek hesaplanmıştır. İtfaiye kurum ve kuruluşlarında yer alan personellerin evli olup olmamasına, çocuk sahibi olup olmamasına bağlı olarak maaşları değişebilmektedir.  Örnek vermek gerekirse 2023 yılı itibari ile aile yardım ücreti 175 Türk Lirasıdır. Ayrıca çocuk sahibi olan bir itfaiye personelinin maaşına 50 Türk Lirası eklenmektedir.

Itfaiye personeli devlet memuru mu?

Bu çalışanlar, kadrolu memur, işçi ve sözleşmeli statüsünde değerlendirilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.