KPSS Taban Puanları

Bilgisayar Programcılığı KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Bilgisayar programcılığı bölümü mezunları için KPSS 2018/1 merkezi atamaları taban puanları kaçla kapatmıştır, bilgisayar programcılığı bölümü mezunlarına özel olan tercih kodu kaçtır, bu kod ile atanan diğer bölümler nelerdir, bu kod için açılan kontenjan sayısı kaçtır, toplamda bilgisayar programcılığı mezunlarının atanabileceği 2018/1 merkezi atamalarında kaç kontenjan bulunmaktadır, bilgisayar programcılığı mezunları en düşük ve en yüksek kaç puanlar ile atanmıştır, bilgisayar programcılığı mezunları hangi KPSS’ye girmelidirler gibi soruların cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık.Bu soruların cevapları ile bilgisayar programcılığı 2018/1 merkezi yerleştirme atama taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) olarak adlandırılan kamuda personel olmak için girilen sınav kendi içinde birkaç türe ve alana ayrılmaktadır. Bunlar KPSS lisans (kendi içinde alan bilgisi), KPSS önlisans,KPSS ortaöğretim ve EKPSS’dir. Bunların hepsinde ortak olan Genel Kültür (GK) ve Genel Yetenek (GY) test gruplarıdır.

Bizler sizin için GK GY testlerini çözerek aldığınız puanlar sonrasında mezun olduğunuz bölümün atamalarda kaç puanlarda kaldığı hakkında fikir sahibi olmanız için atama taban puanlarının listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Bilgisayar programcılığı bölümü için hazırladığımız KPSS 2018/1 bilgisayar programcılığı atama taban puanları listesi aşağıdadır. Liste öncesinde de bazı konularda bilgi vermekte fayda olduğunu düşünüyoruz.

Bilgisayar programcılığı mezunlarının 2018/1 merkezi atamalarında girdiği kadrolar en düşük 87,031 en yüksek ise 95,397 ile kapatmıştır. Bu kadrolar içinde iki farklı tür bulunmaktadır. Bunlardan biri genel önlisans mezunları ile ilgili diğeri bilgisayar programcılığı ve türevi bölümlerle ilgili kodlardır. Bilgisayar programcılığı bölümü mezunlarının tercih yapabilmesi için de KPSS önlisans sınavına girmiş olmaları gerekmektedir.

3001 yani herhangi bir önlisans programı mezununun girebileceği kadro sayısı 2018/1 atamalarında 14 idi. Bilgisayar programcılığı mezunları ile ilgili olan 3249 kodu için ise 77 kadro ayrılmıştı. Yani bilgisayar programcılığı mezunlarının başvurabileceği toplam 91 kontenjan bulunmaktaydı.

Buna ek bir bilgi olarak 3249 kodu ile başvuru yapabilecek bölümler ise Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama,Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Web Teknolojileri ve Programlama ve Bilgisayar Programlama olarak ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından belirlenmiştir.

 

*Veriler ve aktarılan bilgiler ÖSYM’nin kılavuzları ve resmi internet sitesindeki bilgiler ışığında oluşturulmuştur. Yapılacak değişikliklerde ÖSYM’nin son yaptığı duyuru bağlayıcı karar niteliği taşıyacaktır.

 

5219 1 0876075784d8d0541c88c0043260b401 scaled

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu