KPSS Taban Puanları

Adalet KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Adalet bölümü mezunları için KPSS 2018/1 merkezi atamaları taban puanları kaçla kapatmıştır, adalet bölümü mezunlarına özel olan tercih kodu kaçtır, bu kod ile atanan diğer bölümler nelerdir, bu kod için açılan kontenjan sayısı kaçtır, toplamda adalet mezunlarının atanabileceği 2018/1 merkezi atamalarında kaç kontenjan bulunmaktadır, adalet mezunları en düşük ve en yüksek kaç puanlar ile atanmıştır, adalet mezunları hangi KPSS’ye girmelidirler gibi soruların cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık. Bu soruların cevapları ile adalet 2018/1 merkezi yerleştirme atama taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) olarak adlandırılan kamu personeli olmak için girilen sınav kendi içinde birkaç türe ve alana ayrılmaktadır. Bunlar KPSS lisans (kendi içinde alan bilgisi), KPSS önlisans,KPSS ortaöğretim ve EKPSS’dir. Bunların hepsinde ortak olan Genel Kültür (GK)ve Genel Yetenek (GY) test gruplarıdır.

Bizler sizin için GK GY testlerini çözerek aldığınız puanlar sonrasında mezun olduğunuz bölümün atamalarda kaç puanlarda kaldığı hakkında fikir sahibi olmanız için atama taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

ADALET KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Adalet bölümü için hazırladığımız KPSS 2018/1 adalet atama taban puanları listesi aşağıdadır. Liste öncesinde de bazı konularda bilgi vermekte fayda olduğunu düşünüyoruz.

Adalet mezunlarının 2018/1 merkezi atamalarında girdiği kadrolar en düşük 89,943 en yüksek ise 95,397 ile kapatmıştır. Bu kadrolar içinde iki farklı tür bulunmaktadır. Bunlardan biri genel önlisans mezunları ile ilgili diğeri adalet ve türevi bölümlerle ilgili kodlardır. Adalet bölümü mezunlarının tercih yapabilmesi için de KPSS önlisans sınavına girmiş olmaları gerekmektedir.

3001 yani herhangi bir önlisans programı mezununun girebileceği kadro sayısı 2018/1 atamalarında 14 idi. Adalet mezunları ile ilgili olan 3003 kodu için ise 11 kadro ayrılmıştı. Yani adalet mezunlarının başvurabileceği toplam 25 kontenjan bulunmaktaydı.

Buna ek bir bilgi olarak 3003 kodu ile başvuru yapabilecek bölümler ise Adalet ve Adalet Meslek Yüksekokulu olarak ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından belirlenmiştir.

 

*Veriler ve aktarılan bilgiler ÖSYM’nin kılavuzları ve resmi internet sitesindeki bilgiler ışığında oluşturulmuştur. Yapılacak değişikliklerde ÖSYM’nin son yaptığı duyuru bağlayıcı karar niteliği taşıyacaktır.

 

5218 1 c7b53617ad4ca1a620bdc202c6220038

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu