kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​2 yıllık biyomedikal cihaz teknolojisi mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 biyomedikal cihaz teknolojisi atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, önlisans biyomedikal cihaz teknolojisi atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında biyomedikal cihaz teknolojisi mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 önlisans biyomedikal cihaz teknolojisi atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİSİ ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda 2 yıllık biyomedikal cihaz teknolojisi mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 90,086 olduğu, yine biyomedikal cihaz teknolojisi mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 97,651 olduğu görülmektedir.

Biyomedikal cihaz teknolojisi mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm önlisans mezunlarının başvuru yapabildiği 3001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise biyomedikal cihaz teknolojisi ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 3035 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında biyomedikal cihaz teknolojisi mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 3 kadro vardı. Bu 3 kadronun 3’ü de 3001 nitelik kodu, yani herhangi bir önlisans programından mezun olma şartı arayan kod ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken 3035 kodlu biyomedikal cihaz teknolojisi ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği özel kadrolara ait kontenjan yoktu. Biyomedikal cihaz teknolojisi mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

kpss 2019 1 biyomedikal cihaz teknolojisi atama taban puanlari

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 biyomedikal cihaz teknolojisi atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

** Açılan kontenjanlara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel koşullar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.