kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ÇEKO 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri atama taban puanları 2020/1 içinde kaçta kalmıştır, ÇEKO atama puanları KPSS 2020/1 içinde en küçük ve en büyük kaçta kalmıştır, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri atamaları merkezi atamalar içinde hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, sadece bu koda yani çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri mezunlarına ayrılan kontenjan sayısı kaçtır, bu kod dışında atanabildikleri dahil olmak üzere çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri mezunları için 2020/1 KPSS atamalarında atanabilecekleri kontenjan sayısı kaçtı gibi soruların cevaplarını yazımızın içinde bulabilirsiniz.

Memur olmak günümüz Türkiye’sinde birçok insanın hayali çünkü devlet garantisi ile çalışmak, maaş almak, özel sektöre kıyasla daha güzel haklara sahip olmak çoğu insanın arzuladığı, tercih edebileceği durumlar. Memur olmak isteyen bir bireyin yapması gerekenlerin başında da KPSS yani kamu personeli seçme sınavına girmek ve bu sınavdan yeterli puan elde etmek geliyor. Peki bu yeterli puan ne, hangi puan atanmak için yeterli? Aslında bu soruya verilebilecek birkaç alternatif cevap var fakat bunlardan en geneli merkezi atamalarda ortaya çıkan puanlar üzerinden değerlendirilenler.

Bir bölüm mezunu için mezun olduğu bölümün atama puanlarını bilmek onun için bir fikir oluşturması açısından önemlidir. Biz de işte sizlere yol göstermesi amacıyla merkezi atama taban puanlarını yayımlamaya çalışıyoruz. Bu yazımızda çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri KPSS 2020/1 merkezi atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 ÇEKO, ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ ATAMA TABAN PUANLARI

Öncelikle bir konuyu açıklayarak başlamak gerekiyor ki çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna bağlı olarak atanabilmektedirler. Bunlardan bir tanesi 4001 yani herhangi bir lisans programı mezunun atanmasını sağlayan kod iken diğer kod ise 4429 yani çeko bölümü veya benzeri bölüm mezunlarının başvurabildiği koddur.

2020/1 merkezi atamasında çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri mezunlarının atanabileceği toplam kontenjan 220 idi. Bunlardan 115 tanesi 4001 kodu ile atanabilinen kontenjanlar iken kalan 105 tanesi ise 4429 yani direkt özel bölüm şartı ile çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri veya türevi bölüm mezunlarının atanabildiği kontenjanlardı.

Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri mezunu olarak 2020/1 merkezi atamasında yerleştirmesi yapılan adayların puanlarını incelediğimizde ise en düşük puan ile atanan adayın 81,827 puan ile en büyük puan ile atanan adayın da 97,554 puan ile atandığı görülmektedir.

KPSS 2020/1 çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri atama puanları listesinin tamamına ait görsel aşağıdadır.

kpss 2020 1 calisma ekonomisi ve endustri iliskileri atama taban puanlari

kpss calisma ekonomisi ve endustri iliskileri 2020 1 atama taban puanlari

Atama puanları, KPSS, memuriyet ve bunlar gibi tüm konularda fikir edinmek, bilgi almak için aşağıda linkini paylaştığımız forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve birikim sahibi hocalarımızdan faydalanabilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazı içinde yer alan bilgiler ve çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri 2020/1 KPSS atama puanları listesi ÖSYM tarafından yayımlanan bilgiler ışığında derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru geçerli olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.