KPSS Taban Puanları

Harita Mühendisliği KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

KPSS 2018/2 merkezi atama ile yerleştirmeler geride kaldı ve adayların bir kısmı kamu personeli olurken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, harita mühendisliği mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait harita mühendisliği KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tabloya yazının en altındaki görselden ulaşabilirsiniz.

KPSS 2018/2 HARİTA MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla harita mühendisliği bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da harita mühendisliği ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4689 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde harita mühendisliği mezunlarının tercih edebileceği toplam 175 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken diğer 55 kontenjan ise harita mühendisliği ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4689 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolara aitti.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan harita mühendisliği KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun T.C.Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Mühendis) (Ankara) ait olduğu ve 89,262 puan ile kapattığı görünmektedir. Harita mühendisliği mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak harita mühendisliği bölümü mezunlarının bu aralıklarda veya bir iki puan aşağıda alması halinde merkezi atamalardan biri ile bir yerlere yerleşmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, harita mühendisliği mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve harita mühendisliği KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı en son duyuru geçerli olacaktır bu yüzden ÖSYM duyurular kısmını belirli aralıklar ile ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

** Harita mühendisliği atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu neden ile ilgili kadroların tamamını içeren dosyayı BURADAN inceleyebilirsiniz ve nitelik kodlarına incelemek için de BURADAN ilgili sayfaya yönlenebilirsiniz.

kpss 2018 2 harita muhendisligi atama taban puanlari

kpss harita muhendisligi 2018 2 atama taban puanlari

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu