kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Damacana Su Fiyatları Ne Kadar? En Ucuz Su Hangisidir?

Son yıllarda musluk sularının sağlıklı olup olmadıklarından duyduğumuz endişelerin artması, ülkemizdeki baraj sularının belli dönemlerde çekilmesi nedeniyle evlerimizde damacana su içmeye başladık. Evlerin neredeyse yarısından fazlasında hazır su kullanılır oldu. Damacana Su Fiyatları Ne Kadar? En Ucuz Su Hangisidir?

A+
A-

Hazır su tüketiminin artması ile birlikte damacana su fiyatlarında da artış olmuştur. Bizde sizlere bu konu hakkında güncel fiyat bilgisi sunduk. Gelin birlikte en ucuz su hangisi bakalım…

Ülkemizde 2000 yılından sonra baraj sularında ciddi azalmalar meydana gelmesi nedeniyle hazır su tüketimi artmıştır. İnsanlar barajlardan gelen musluk sularının yerine hazır su dediğimiz damacana sularını daha fazla tüketmeye başlamıştır. Damacana suları tercih etmeyenlerin bir kısmı da marketlerde perakende olarak satılan 5 litrelik şişelerdeki hazır suları satın almaya başlamıştır. Özellikle, 2007 yılında Ankara’da barajlardaki doluluk oranlarının çok ciddi şekilde azalması sonrası Kızılırmak sularının şebeke hattına bağlanması sonrası bir çok kişinin damacana su tüketimi artmıştır. Ankara’ya yeni bağlanan bu sularda arsenik olduğu yönündeki açıklamalar, Ankaralıları endişelendirmiş ve bir çok kişinin hazır sulara yönelmesine sebep olmuştur. Aynı yıl içerisinde İstanbul’da da baraj sularının çekilmesi 19 litrelik şişeler içerisinde satılan damacana suları satışlarında patlama yapmasına sebep olmuştur. Biz de ülkemizde satışı yapılan hazır suların fiyatlarını belirtmek istedik. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz en ucuz su markaları…

Damacana Su Fiyatları Ne Kadar? En Ucuz Su Hangisidir?

En kaliteli su markalarını ambalajlı sular raporu üzerinden belirtmeye çalıştığımız yazımız içerisinde ülkemizde bilinen çoğu su markası, listenin üst sıralarında yer almamıştır. Fuska, Buzdağı, Javsu, Munzur ve Taşkesti suları, en kaliteli su markaları listesinin ilk beşini oluşturmuştur. Aşağıdaki listede en ülkemizdeki en ucuz damacana su markasının Hamidiye olduğu görülmektedir. En pahalı olan su markası ise Erikli olarak görülmektedir. Damacana su fiyatları genel olarak, 13 TL ile 17 TL arasında değişmektedir.

 • Javsu Fiyatı : 13 TL
 • Buzdağı Su Fiyatı : 16.50 TL
 • Saka Su Fiyatı : 17 TL
 • Pınar Su Fiyatı : 15 TL
 • Fuska Su Fiyatı : 12 TL
 • Hamidiye Su Fiyatı : 13 TL
 • Abant Su Fiyatı : 13 TL
 • Taş Kesti Su Fiyatı : 13,5 TL
 • Erikli Su Fiyatı : 15,5 TL
 • Hayat Su Fiyatı : 15 TL
 • Sırma Su Fiyatı : 14 TL

Bu listede belirtilen suların fiyatları farklı şehirlerde dahi değişebilmektedir. Hatta aynı şehir içerisinde yer alan ilçelerde dahi fiyatlar değişmektedir. Burada belirttiğimiz meblağlar tamamen araştırmalarımız neticesinde elde edilmiştir. Belirttiğimiz rakamlardan farklı rakamlarda damacana su alıyorsanız, bu rakamları yazımız altındaki yorumlar bölümünde belirtmenizi rica ediyoruz.

Sularda PH Değeri Nedir, Evlerde Kullanılan Sularda PH Kaç Olmalıdır?

Suların kalitesini gösteren ölçütlerin matematiksel gösterim PH değeri üzerinden ifade edilir. PH değeri 7 olan su natürel su olarak, 7’nin altında olan su asidik su ve 7’nin üstünde olan su ise bazik ya da alkalin olduğunu göstermektedir. Evlerde kullanılacak suların PH değeri, 6,5 ile 8,5 arasında olmalıdır. Ambalajlı sular raporuna göre herhangi bir marka suyun içerisinde olması gereken maddeler: florür, bikarbonat, karbonat, klorür, silikat, sülfat, sülfür, bakır, kalsiyum, magnezyum, potasyum, sodyum, demir (çift değerli), mangan olarak belirtilmiştir.

Yorumlar

 1. Zizu Avatar Zizu dedi ki:

  Dere suyu satanları ifşa edin özellikle Sakarya daki su firmaları

  1. lazimdel Avatar lazimdel dedi ki:

   fiyatlar

 2. Mehmet Kıyı Avatar Mehmet Kıyı dedi ki:

  Çankırı da hayat Su 32₺ bu farklılık neden