kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Polis Memuru ile Komiser Yardımcısı Maaşları Arasındaki Fark 2023

Polis Memuru ile Komiser Yardımcısı Maaşları Arasındaki Fark 2023 ne kadar? Polis memurları ile komiser yardımcılarının 2023 yılında aldıkları maaşlar arasında ne kadar fark var? İşte cevabı..

A+
A-

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde farklı kadro ve pozisyonlarda binlerce kamu personeli çalışmaktadır. İçişleri Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarının büyük bir kısmını polis memurları oluşturmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan güvenlik personellerinin ne kadar maaş aldığı merak edilmektedir. Personellerin maaşlarını derece ve kıdemleri, hizmet yılları ve rütbeleri belirlemektedir. Özellikle polis memuru ve komiser yardımcısı maaşlarıyla ilgili pek çok soru sorulmaktadır. Örneğin “Polis memuru ile komiser yardımcısının maaşları arasındaki fark ne kadar?” sorusu en çok sorulan sorular arasındadır.

GÜNCEL KOMİSER YARDIMCISI MAAŞLARI 2023 NE KADAR?

Polis Memuru Maaşları Ne Kadar?

İki Kadronun Güncel Maaşları ve Hakları

Komiser yardımcısı ve polis memuru olarak çalışan personellerin her ay düzenli olarak aldıkları maaşlar arasında küçük de olsa bir farklılık bulunmaktadır. İki kadrodaki personellerin emeklilik hakları ise birbiriyle aynıdır. Pek çok kişi polis memurunun, komiser yardımcısından daha düşük maaş aldığını düşünmektedir. Ancak bu kişilerin yanıldığı bilinmelidir. Çünkü iki kadrodaki personeller arasındaki maaş farkı yok denecek kadar azdır.

Göreve yeni başlayan polis memuru 2023 yılında 17 bin 500 TL civarında net maaş alırken göreve yeni başlayan bir komiser yardımcısı 19 bin 700 TL civarında maaş alır.  13 yıllık bir polis memuru 20 bin 950 TL maaş alırken 13 yıllık bir komiser yardımcısının maaşı ise 22 bin 50 TL civarındadır. Ancak özel birimlerde çalışan personellerin ve özel yerlerde görev yapan personellerin daha yüksek maaş alabileceğini de unutmamak gerekir. Üstelik özel olarak alınan zamlar ve verilen tazminatlarda maaşları yükseltici bir etki oluşturmaktadır.

GÜNCEL KOMİSER YARDIMCISI MAAŞLARI 2023 NE KADAR?

Polis Memuru ve Komiser Yardımcılarının Maaşları Arasındaki Fark 2023

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki kadroların büyük bir çoğunluğunu polis memurları oluşturmaktadır. Türkiye’nin 81 yılında yüzlerce ilçesinde binlerce polis memuru gece gündüz canla başla çalışarak görev yapmaktadır. Emniyet’in farklı birimlerinde yapan polis memurlarının maaşları hakkında pek çok soru sorulmaktadır. Ayrıca polis memuru maaşlarıyla komiser yardımcısı rütbesindeki personellerin maaşları arasında fark olup olmadığı da sık sık sorulmaktadır. Polis memuru ve komiser yardımcılarının maaşları arasındaki fark ile ilgili araştırma yapan binlerce kişi bulunmaktadır. Bu nedenle polis olmak isteyen ve polis olarak çalışan binlerce kişinin merak ettiği soruyu cevaplandırdık.

8/1 derecesinde olan ve mesleğe yeni başlayan bir polis memuru 2023yılında 17 bin 500 TL civarında maaş almaktadır. Komiser yardımcısı maaşı 2023 ise 17 bin 700 TL civarındadır. İki kadro arasındaki fark 200 TL civarındadır.

6/1 derecesinde olan ve 3 yıllık hizmet yılı olan bir polis memuru 2023 yılında 19 bin 650 TL civarında maaş almaktadır. Komiser yardımcısı ise 19 bin 750 TL civarında maaş almaktadır. İki kadro arasındaki fark 120 TL civarındadır.

4/1 derecesinde olan 9 yıl hizmet yılı bulunan bir polis memuru 20 bin 800 TL cvariında maaş almaktadır. Komiser yardımcısı maaşları ise 20 bin 900 TL civarındadır. İki kadro arasındaki fark 100 TL civarındadır.

1/1 derecesinde olan 18 yıl hizmet süresi bulunan bir polis memuru maaşları 2023 21 bin 100 TL civarındadır. Komiser yardımcısı maaşları ise 21 bin 200 TL civarındadır. Aradaki maaş farkı ise 100 TL civarındadır.

1/4 derecesinde olan ve 25 yıl ve üstünde hizmet süresi bulunan bir polis memuru 2023 yılında 22 bin 100 TL civarındadır. Komiser yardımcısı maaşları ise 2023 yılında 22 bin 200 TL civarındadır. Aradaki fark 100 TL civarındadır.

Lazer Tedavisi Olsam Polis Olabilir Miyim?

GÜNCEL KOMİSER YARDIMCISI MAAŞLARI 2023 NE KADAR?

Polis memuru hangi rütbeye kadar yükselebilir?

Belli dönemlerde açılan sınavlarda başarı gösterenler üst rütbelere (Komiser yardımcısı ve Başpolis) terfi olabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.