kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Devlet Hava Meydanları Personel (DHMİ) Maaşları Ne Kadar Olmuştur?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi her merkezi atamada olduğu gibi merkezi atamasında da personel alımı yapacak. DHMİ bu atamada birçok kadro ve pozisyon için personel alacak. Biz de bu kadrolar için devlet hava meydanları personel maaşları ne kadar olmuştur? Yazımızı kaleme aldık.

Devlet Hava Meydanları Personel (DHMİ) Maaşları Ne Kadar Olmuştur?
A+
A-

Devlet Hava Meydanları Personel (DHMİ) maaşları ne kadar olmuştur, pozisyonları nelerdir gibi sorularınıza cevaplarınızı bu yazımızda derledik. En güncel bilgilerle Devlet Hava Meydanları Personel maaşları hakkında sizlere fikir vermek amacıyla yazdığımız bu yazıda aklınıza gelebilecek diğer soruların da cevaplarına değindik.

DHMİ tarafından alınacak lisans personeli stajyer aım memuru, memur, mühendis ve arff memuru şeklinde olacakken, önlisans mezunlarından iş makinesi sürücüsü, tekniker ve arff memuru olacak. ortaöğretim mezunları içerisinden de teknisyen alımı yapılacak.

DHMİ Bünyesinde Çalışılan Kadro ve Pozisyonlar Nelerdir?

DHMİ bünyesinde birçok pozisyon ve unvanda personel çalışmaktadır. Müdür yardımcısı, havalimanı müdür yardımcısı, avukat, uzman yardımcısı, uzman, teknik uzman, ekonomist, mütercim, teknik şef, koruma ve güvenlik şefi, şef, muhasebeci, istatistikçi, programcı, bilgisayar işletmeni, sistem programcısı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, hava trafik başkontrolörü, hava trafik kontrolörü, asistan hava trafik kontrolörü, stajyer hava trafik kontrolörü, pilot, stajyer aim memuru, aim memuru, memur, kadrolu, veznedar, koruma ve güvenlik görevlisi, tabip, diş doktoru, başhemşire, hemşire, sağlık memuru, başmühendis, mühendis uçucu, mühendis, mimar, tekniker, teknik öğretmen, teknisyen, teknisyen uçucu, teknik ressam, topoğraf, teknisyen yardımcısı, şöfor, iş makineleri sürücüsü, apron memuru, arff memuru, köprü operatörü, aşçı ve hizmetli ünvanlarında personel çalışmaktadır.

DHMİ Personel Maaşları

Merkezi atamalarla ilgili kılavuzun yayımlanmasıyla birlikte merak edilen konuların başında merkezi atamada açılan kadrolarla ilgili personel maaşları olmuştur. Tercih sürecinde bulunduğumuz bu süreçte maaşı en çok merak edilen kurum hiç kuşkusuz Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) olmuştur. Bilindiği üzere DHMİ maaşları, diğer kamu kurum ve kuruluşların verdiği maaşlara göre oldukça yüksektir. Bu konuda biz de tercih yapma arifesinde olan arkadaşlarımızı bilgilendirmek üzere DHMİ personel maaşlarını, farklı kadro ve pozisyonlara göre belirtmek istedik. İşte detaylar…

DHMİ Memur Maaşı

Devlet Hava Meydanları İşletmesinde memur olarak çalışan bir kişinin sadece maaş olarak aylık eline geçen para 7.000 TL üzerindedir. DHMİ memurlarının aylık ellerine geçen para çalıştıkları havalimanı veya havaalanın iş yoğunluğuna göre ek gelirlerle birlikte en az 9 Bin TL, en fazla 12 Bin TL arasına çıkmaktadır.

DHMİ Hava Trafik Kontrolörü Maaşı

Kurumun en yüksek maaş alan kadrolarından bir tanesi DHMİ hava trafik kontrolörü kadrosudur. Eğitim sürecinde olan stajyer hava trafik kontrolörleri ve asistan hava trafik kontrolörleri maaşı 7.000 TL ile 8.250 TL arasında değişmektedir. Eğitimini başarıyla tamamlayarak DHMİ hava trafik kontrolörü olan bir kişinin maaşı diğer ek gelirlerde dahil olmak üzere 12.250 TL ile 13.500 TL arasında olacaktır. Alınan bu maaş, çalışma yerinize göre elinize geçecek toplam miktarı göstermektedir. Kontrolörlerin aldıkları maaşın bir kısmı eurocontrol tazminatı olarak alındığından belirtilen bu rakam çalışma yerinin yoğunluğuna göre biner TL eksik veya fazla olabilmektedir.

DHMİ Mühendis Maaşı

Devlet Hava Meydanlarında mühendis olarak çalışanların maaşları da diğer kamu kurum ve kuruluşların verdikleri maaşlardan oldukça yüksektir. Belli bir süreyi ve kurum tarafından belirlenen aşamaları başarılı şekilde tamamlayan DHMİ mühendislerinin aylık eline geçen para 10.000 TL ile 11.500 TL arasında değişmektedir. DHMİ de mühendis olarak çalışanlar, mühendis, mühendis uçucu ve başmühendis olarak ayrılmaktadır.

 

DHMİ Arff Memuru Maaşı

DHMİ Arff memuru maaşları da beklentilerin oldukça üstündedir. Arff memuru olarak çalışan bir kişinin maaşı ortalama 7 Bin TL ile 7.350 TL arasında değişmektedir. DHMİ Arff memurları arasında maaşları belirleyen unsur mezuniyetle ilgilidir. Bu maaşlarla ilgili ek ödemelere dahil bir veri bulamadığımızı belirtmek istiyoruz. Yine de tahminen ek gelir de alabileceklerini belirtelim.

  • DHMİ Arff Memuru (Lisans mezunu)  maaşı : 7.350 TL
  • DHMİ Arff Memuru (Önlisans mezunu) maaşı : 7.225 TL
  • DHMİ Arff Memuru (Ortaöğretim mezunu) maaşı : 7.115 TL

DHMİ Tekniker Maaşı

DHMİ tekniker maaşları ek gelirlerle birlikte 7.750 TL üzerinde olacaktır. Bu maaşlar için çalışma yerinin durumuna göre 2.000 TL civarında ek gelir ilave edilebilecektir. Teknik eleman olarak çalışan personelin DHMİ üzerinde önem ve değeri oldukça fazladır.

DHMİ AIM Memuru Maaşı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünde stajyer aim memuru olarak çalışan bir personelin ek gelirler dahil maaşları 10.000 TL ile 12.250 TL arasında değişecektir. DHMİ tarafından merkezi atama ile alım yapılan kadrolardan bir tanesidir.

DHMİ Teknisyen Maaşı

DHMİ teknisyen maaşları ek gelirlerle birlikte 7 Bin TL üzerinde olacaktır. Bu maaşlar için çalışma yerinin durumuna göre 1.500 TL civarında ek gelir ilave edilecektir. Teknik eleman olarak teknisyenlerin DHMİ üzerinde değeri fazladır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

  1. murat rüzgar dedi ki:

    Neden hiçbir kaynakda apron memuru maaşına ulaşamıyorum.Apron memuru kadrosu ile ilgili bilgi verebilecek olan varmı acaba.Birde havacılık yönetimi mezunları genellikle düz memur kadrolarını aprona tercih ettiler yani puanları daha yüksek kapattı sebebi nedir acaba.Düz memurun maaşı aprondan yüksekmi.