kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Devlet Üniversiteleri Hukuk Taban Puanları 2018

Vakıf üniversitelerinde okumak istemeyen veya maddi imkanları sebebiyle devlet üniversiteleri tercih etmeyi düşünen adaylar için devlet üniversitesi hukuk taban puanları listesini hazırladık. YKS hazırlığına son sürat devam eden tüm adaylara kolaylıklar diliyoruz.

Devlet üniversiteleri eğitim almak açısından en güvenilir ve ucuz yoldur. Hukuk fakültesi siyasi açıdan tarafsızlığınızı her zaman korumanız gereken bir fakültedir ve vakıf üniversiteleri bu açıdan bir çok aday tarafından tercih edilmek istenmemektedir. Devlet üniversitesi hukuk taban puanları ve başarı sıralamaları 2018 tablosunu hazırladık. Şunu belirtmekte fayda var ki hukuk fakültesi başarı sıralamaları veya başka bölüm başarı sıralamaları yalnızca tercih kılavuzu ile yayınlanmakta ve bu da üniversite tercih sürecini bulmaktadır. Dolayısıyla internet sitelerinin yayınladığı başarı sıralamaları yanıltıcıdır.

YKS sonuçlarının açıklanmasının akabinde üniversite tercihleri başlamadan evvel yayınlanacak olan tercih kılavuzu öncesinde hukuk fakültesi başarı sıralamaları açıklanması mümkün değildir. Özellikle bu sene 3 puan türünden tek puan türüne geçilmesi süreciyle birlikte artık açıklansa dahi 2018 YKS sürecinde anlam ifade etmeyecektir.

Devlet üniversiteleri hukuk kontenjanı  9.121 ile sınırlı olurken 2018 yılında bu sayıda bir artış olması beklenmiyor.  Olası kontenjan artışlarını forum sitemizden ve tercihiniyap.net adresinden takip etmeniz mümkündür. Üniversite öğrencisi olma yolunda giden siz değerli takipçilerimize YKS hazırlık sürecinde üniversitede okuyan, yeni mezun veya iş hayatına atılmış kardeşleriniz olarak yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

4084 1 23341dab52720727599659e82eaacc60

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.