kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 2017 2018 Taban Puanları

DGS ağaç işleri endüstri mühendisliği 2017 2018 taban puanları nasıldır, DGS ağaç işleri endüstri mühendisliği hangi puan türü ile tercih almaktadır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ağaç işleri endüstri mühendisliği 2017 2018 taban puanları nasıldır, DGS ağaç işleri endüstri mühendisliği hangi puan türü ile tercih almaktadır, DGS ağaç işleri endüstri mühendisliği en küçük taban puan kaçtır, DGS ağaç işleri endüstri mühendisliği en büyük taban puan kaçtır,bunlar hangi üniversitelere aittir gibi soruların cevaplarını ve DGS ağaç işleri endüstri mühendisliği taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

DGS yani Dikey Geçiş Sınavı üniversitelerin 2 yıllık önlisans programlarını bitirmiş adayların girmeye hak kazandığı ve üniversitelerin en az dört ve üzeri eğitim veren bölümlerine geçiş yapmalarını sağlayan bir sınavdır. Adaylar bu sınavdan aldıkları puanlar ile kendi bitirdikleri bölümlerle ilişkili olan bölümleri tercih edebilmektedirler. Bu tercih sürecinde size fikir vermesi amacıyla biz de DGS taban puanları listeleri hazırlıyoruz.

DGS AĞAÇ İŞLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ 2017 2018 TABAN PUANLARI

DGS aracılığıyla ağaç işleri endüstri mühendisliği tercih edecek adaylar sayısal puan türünden yeterli puanı almalıdırlar.

DGS ağaç işleri endüstri mühendisliğini kazanabilmek için alınması gereken en düşük puan 282,25856 ile Gazi Üniversitesi’ne aittir. Adaylar buna yakın bir puan alarak ağaç işleri endüstri mühendisliği bölümünü kazanabilirler.

Türkiye genelinde bulunan üniversitelerin tamamına ait DGS ağaç işleri endüstri mühendisliği 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

Üniversite Adı  Bölüm Adı  En Düşük Puan
Gazi Üniversitesi (Ankara) Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 282,25856
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.