Taban Puanları

DGS Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS deniz işletmeciliği ve yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS DENİZ İŞLETMECİLİĞİ VE YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan deniz işletmeciliği ve yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki deniz işletmeciliği ve yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların deniz işletmeciliği ve yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek deniz işletmeciliği ve yönetimi kontenjanları 2018 yılında 2 olarak belirlenmişti, 2019 DGS deniz işletmeciliği ve yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan deniz işletmeciliği ve yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde deniz işletmeciliği ve yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 199,82405 ile Girne Üniversitesi’ne (KKTC-Girne) (İngilizce) (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük deniz işletmeciliği ve yönetimi bölümü taban puanı ise 244,62034’tür ve bu puan ile yerleştirme de Girne Üniversitesi’ne (KKTC-Girne) (İngilizce) (Burslu)  yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile deniz işletmeciliği ve yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, deniz işletmeciliği ve yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* DGS ile deniz işletmeciliği ve yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya deniz işletmeciliği ve yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6003 1 66b2b238108fc3527c7689a3ccca5913

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu