kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Groseri Personel Maaşları 2024 Ne Kadar?

Groseri Personel Maaşları 2024 Ne Kadar? Groseri nedir? Ne demek? Kimin? Groseri çalışma şartları 2024 çalışma saatleri nasıl? Groseri kasiyer, reyon görevlisi, mağaza müdürü maaşı ne kadar? Groseri iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı nasıl yapılır?

A+
A-

Groseri Personel Maaşları 2024 yılı itibariyle ne kadar olduğuna geçmeden önce detaylı olarak bilgilendirme yapmak istiyoruz. Türkiye’de onlarca hatta yüzlerce büyük gıda perakende firması bulunmaktadır. Türkiye gibi 85 milyona yakın bir nüfusa sahip ülkede gıda tüketimi oldukça fazladır. Bu ihtiyacı gidermek için gıda sektöründe yüzlerce firma faaliyet göstermektedir. Bu firmaların bazıları yalnızca tek bir şehirde veya tek bir bölgede faaliyet gösterirken bazı firmalarda yurt genelinde hizmet vermektedir. Örneğin Migros, BİM, A101, CarrefourSA, Şok Market gibi firmalar 81 ilde faaliyet gösterirken daha küçük firmalar daha küçük alanlarda faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda bir firma vardır ki ünü ile rakiplerinden bir adım öne çıkmaktadır. Bugün kadrajımızı ülkemizin güney doğu bölgesine çeviriyoruz ve “Groseri” firmasını, firmadaki çalışma şartlarını ve personellere ödenen maaşlarını mercek altına alıyoruz. Adana bölgesinde adeta bir yıldız haline gelen firma her gün binlerce müşteriyi ağırlamaktadır. Firmanın şubelerine yüzlerce personel istihdam edilmektedir. Mağazaların bulunduğu bölgede müşterilerin ilk tercihi olan firma iş arayanlar için de önemli bir iş kapısı haline gelmiştir. Pek çok kişi firma bünyesinde çalışmak istemektedir. Bu kapsamda binlerce kişi firma hakkında araştırma yapmakta ve onlarca soru sormaktadır. Peki Groseri nedir? Ne demek? Kimin? Groseri çalışma şartları 2024 çalışma saatleri nasıl? Groseri personel maaşları 2024 ne kadar? Groseri iş ilanları, personel alımı ve iş başvurusu nasıl yapılır?

Eti Plasiyer Personel Maaşları 2024 Ne Kadar?

Groseri Nedir? Ne Demek? Kimin?

Firma Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri olan Adana’da kurulan bir firmadır. 1989 yılında kurulan firma ilk mağazasını açtıktan kısa süre sonra şube sayısını artırmıştır. 30 yıldır perakendecilik sektöründe faaliyetlerini sürdüren firmanın bugün 30’a yakın mağazası bulunmaktadır. Firma bünyesinde 1200 civarında personel çalışmaktadır. Adana’da Çukurova bölgesinde pazar hakimiyetini sağlayan daha sonra tüm şehre yayılan firma şehirdeki en önemli aktördür. Mağaza bünyesinde sattığı kaliteli ürünlerle ve müşterilerine verdiği hizmetlerle büyümesini sürdüren firma kısa sürede Türkiye genelinde adından sz ettirmeyi başarmıştır. Adana’dan sonra Mersin gibi çevre şehirlerde de şubeleşen firmanın farklı şehirlere yayılmasına kesin gözüyle bakılmaktadır. Firma 1989 yılında Mehmet Ali Önür, Levent Uğurses ve Ersin Özdemir tarafından kurulmuştur. 2013 yılında 22 mağaza sayısına ulaşan firma yıllar geçtikçe şube sayısını artırmaktadır.

Groseri Çalışma Şartları 2024 Çalışma Saatleri

Firma şube sayısını artırdıkça, mağaza sayısını artırdıkça, personel sayısını artırdıkça dikkat çekmektedir. Gerek Adana’da gerekse çevre illerde binlerce kişi Groseri Market bünyesinde çalışmak istemektedir. Bu kapsamda firmadaki, mağazalardaki çalışma şartları ve çalışma saatleri merak edilmektedir. Groseri bünyesinde günlük çalışma süresi 8.5 saat olarak belirlenmiştir. Personeller bu sürenin içerisinde 1 saate yakın çay, sigara, tuvalet, yemek gibi ihtiyaç molası da verebilmektedir. Personeller haftada 6 gün çalışırlarken 1 gün de haftalık izin kullanırlar. Ayrıca 1 yıllık çalışma süresini dolduran personeller 14+2 günlük yıllık izin hakkına sahip olurlar. Groseri şubeleri sabah erken saatlerinden akşam geç saatlere kadar faaliyetlerini sürdürmektedir. Hizmetlerin kesintisiz verilebilmesi için personeller vardiya usulüne göre çalışır. Mağaza müdürü tarafından belirlenen sistemde bazı personeller sabah gelerek mağazayı açarken bazıları da öğle vaktinde gelip mağazayı kapatmaktadır. Firmada personeller için yemek çıkartılır ve akşam işten çıkan personeller evlerine bırakılır.

Groseri Personel Maaşları 2024

groseri personel maaşları güncel ne kadarFirmayla ilgili en çok merak edilen konu uygulanan maaş politikası ile ilgilidir. Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden biri olan Groseri’nin personellerine ne kadar maaş verdiği merak edilir. Ayrıca firmada işe girmeyi düşünen binlerce kişi, rakip firmalarda çalışanlar Groseri personel maaşları ile ilgili sorular sormaktadır. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki firma bünyesinde temizlik görevlisi, kasiyer, reyon görevlisi, şarküteri, kasap, manav görevlisi gibi farklı kadrolarda pek çok personel çalışmaktadır. Bu personeller yaptıkları görevler, deneyimleri, hizmet süreleri, satış başarıları gibi farklı unsurlara bağlı olarak farklı miktarlarda maaş alabilir. Ancak genellikle işe yeni başlayan, deneyimsiz personellere asgari ücret tutarında maaş verilmektedir. Bu kapsamda Groseri deneyimsiz personel maaşları 14 Bin – 15 Bin TL civarındadır. Ancak manav, şarküteri, kasap, balık reyonlarında çalışan görevliler daha deneyimli olduğu için ve sorumlulukları fazla olduğu için maaşları daha yüksektir. Groseri’de kasiyer, reyon görevlisi, temizlik görevlisi gibi personeller 15 Bin – 16 Bin 400 TL civarında maaş alırken kasap, şarkuteri, manav görevlileri 16 Bin 500 TL civarında maaş alabilmektedir. Ayrıca mağaza müdürleri de 19 Bin 700 ile 22 Bin 500 TL civarında maaş almaktadır. Firmada prim sistemi de uygulanır. Satış hedeflerine ulaşan personeller maaşlarının %25’ine kadar prim alabilir. Alınan primle birlikte maaşlar önemli ölçüde yükselmektedir.

Tedi Market Personel Maaşları 2024 Ne Kadar? 

Groseri İş İlanları, Personel Alım, İş Başvurusu

Firmada işe girmek isteyen kişilerin yapmaları gereken en önemli şey iş başvurusunda bulunmaktır. Firmada çalışmak isteyen, iş başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin önünde birkaç seçenek bulunur. Adaylar, firmanın resmi internet sitesine girerek insan kaynakları bölümünden iş başvuru formu doldurarak başvuru yapabilir. Ayrıca kariyer sitesi olarak faaliyet gösteren internet siteleri üzerinden de ilanlar takip edilerek iş başvurusu yapılabilir. Bölgedeki gazetelere verilen iş ilanları takip edilerek telefon yolu ile başvuru yapabilirsiniz. Son olarak çalışmak istediğiniz mağazaya giderek iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Firma bünyesinde çalışan bir kişinin size kefil veya referans olması işe alınmanız açısından oldukça önemlidir. Başvurunuzu yaptıktan sonra değerlendirme süreci başlayacaktır. Bu kapsamda başvurunuz dikkate alınırsa görüşmeye davet edileceksiniz. Mülakat aşaması ne kadar olumlu geçtiyse işe alınma ihtimalinde  kadar artar.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Groseri Market nedir?

1989 yılında kurulan ve Ekim 2019 itibarıyla 28 mağazaya sahip olan Groseri, Adana ve Mersin özelinde hizmet sunan bir markettir. 

Yorumlar

  1. Büşra Şahin Avatar Büşra Şahin dedi ki:

    İyi günler çok acil işe ihtiyacım var ve şu anda açık pozisyon yokmuş olduğunda nasıl haberdar olabilirm.