kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Deri Mühendisliği 2017 2018 Taban Puanları

DGS ile deri mühendisliği bölümünü kimler tercih edebilir, DGS 2017 2018 deri mühendisliği taban puanları listesi nasıldır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile deri mühendisliği bölümünü kimler tercih edebilir, DGS 2017 2018 deri mühendisliği taban puanları listesi nasıldır, DGS’ye kimler girebilir, DGS deri mühendisliği 2017 yılında en düşük ve en yüksek kaç taban puanda kalmıştır, DGS deri mühendisliği bölümünün kapattığı bu puanlar hangi üniversitelere aittir sorularıyla birlikte DGS deri mühendisliği taban puanları listesine yazımızdan ulaşabilirsiniz. Taban Puanları

2 yıllık eğitim veren ön lisans programı mezunlarının 4 yıllık eğitim veren lisans programlarına geçmek için girebildiği DGS Türkçe ve matematik sınavlarından oluşan bir üniversiteye giriş sınavıdır. Adaylar bu sınava girdikten sonra 3 puan türünden puanlar almaktadır ve bu puanlar ile tercih yapabilmektedir. İşte bu tercih döneminde puanlarınızın hangi bölümlere yettiği konusunda fikir vermesi için biz de taban puanları listelerini hazırlıyoruz.

DGS DERİ MÜHENDİSLİĞİ  2018 TABAN PUANLARI

DGS ile deri mühendisliği bölümüne ÖSYM’nin kılavuzlarında belirttiği ilişkili bölüm mezunları girebilmektedir. Ayrıca DGS sayısal puan türünden yeterli puanı almış olmaları gerekmektedir.

DGS ile deri mühendisliğini kazanmak isteyen bir adayın alması gereken en düşük puan 201,57799 ile Ege Üniversitesi’ne aittir.

2017 verilerine göre DGS deri mühendisliği 2017 2018 taban puanları listesine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan 
EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) Deri Mühendisliği 201,57799
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.