kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS El Sanatları 2017 2018 Taban Puanları

DGS ile el sanatları bölümünü kimler tercih edebilir, , DGS el sanatları 2017 yılında en düşük ve en yüksek kaç taban puanda kalmıştır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile el sanatları bölümünü kimler tercih edebilir, , DGS el sanatları 2017 yılında en düşük ve en yüksek kaç taban puanda kalmıştır, DGS el sanatları bölümünün kapattığı bu puanlar hangi üniversitelere aittir, DGS 2017 2018 el sanatları taban puanları listesi nasıldır, DGS’ye kimler girebilir sorularıyla birlikte DGS el sanatları taban puanları listesine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

2 yıllık eğitim veren önlisans programı mezunlarının dört yıllık eğitim veren lisans bölümlerine geçmek için girebildiği DGS matematik ve türkçe sınavlarından oluşan bir üniversiteye giriş sınavıdır. Adaylar bu sınava girdikten sonra üç puan türünden puanlar almaktadır ve bu puanlarla tercih yapabilmektedir. İşte bu tercih döneminde puanlarınızın hangi bölümlere yettiği konusunda fikir vermesi için biz de taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

DGS EL SANATLARI 2018 TABAN PUANLARI

DGS ile el sanatları bölümüne ÖSYM’nin kılavuzlarında belirttiği ilişkili iki yıllık bölüm mezunları girebilmektedir.

DGS ile el sanatları kazanmak isteyen bir adayın alması gereken en düşük puan ise 253,66573ile Gazi Üniversitesi’ne aittir. Bu civarlarda bir puan ile bu bölümü kazanabilirsiniz.

2017 verilerine göre DGS el sanatları 2017 2018 taban puanları listesine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan 
Gazi Üniversitesi (Ankara) El Sanatları 253,66573
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.