kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Endüstriyel Tasarım Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS endüstriyel tasarım mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile endüstriyel tasarım mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS endüstriyel tasarım mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS endüstriyel tasarım mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük endüstriyel tasarım mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS endüstriyel tasarım mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS ENDÜSTRİYEL TASARIM MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan endüstriyel tasarım mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki endüstriyel tasarım mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların endüstriyel tasarım mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek endüstriyel tasarım mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 7 olarak belirlenmişti, 2019 DGS endüstriyel tasarım mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan endüstriyel tasarım mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde endüstriyel tasarım mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 234,73222 ile Karabük Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük endüstriyel tasarım mühendisliği bölümü taban puanı ise 260,93778’dir ve bu puan ile yerleştirme de Gazi Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile endüstriyel tasarım mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, endüstriyel tasarım mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* DGS ile endüstriyel tasarım mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya endüstriyel tasarım mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6038 1 310dc4f1762a29b6c4853bd29ccd0d60

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.