kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS gayrimenkul geliştirme ve yönetimi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile gayrimenkul geliştirme ve yönetimi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS gayrimenkul geliştirme ve yönetimi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS gayrimenkul geliştirme ve yönetimi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük gayrimenkul geliştirme ve yönetimi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz..

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS gayrimenkul geliştirme ve yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS GAYRİMENKUL GELİŞTİRME VE YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan gayrimenkul geliştirme ve yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki gayrimenkul geliştirme ve yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların gayrimenkul geliştirme ve yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek gayrimenkul geliştirme ve yönetimi kontenjanları 2018 yılında 6 olarak belirlenmişti, 2019 DGS gayrimenkul geliştirme ve yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan gayrimenkul geliştirme ve yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde gayrimenkul geliştirme ve yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 214,64549 ile ankara Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile gayrimenkul geliştirme ve yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu puan civarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, gayrimenkul geliştirme ve yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* DGS ile gayrimenkul geliştirme ve yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya gayrimenkul geliştirme ve yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6037 1 15c35d482cf05a8c34efb6f383022338

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.