kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 2019 Taban Puanları

DGS fizyoterapi ve rehabilitasyon taban puanları 2019 listesi nasıldır, DGS fizyoterapi ve rehabilitasyon puanları içinde en yüksek ve en düşük taban puan 2019 yılı için kaç olacaktır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS fizyoterapi ve rehabilitasyon puanları içinde en yüksek ve en düşük taban puan 2019 yılı için kaç olacaktır, DGS fizyoterapi ve rehabilitasyon taban puanları 2019 listesi nasıldır, dikey geçiş sınavı ile girilebilen fizyoterapi ve rehabilitasyon kontenjanları 2018 yılında kaçtı, 2019 yılında kaç olur, fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü DGS ile alınan hangi puan türü ile tercih edilebilmektedir gibi soruların cevaplarını sizin için yazımıza taşımaya çalıştık.

Dikey Geçiş Sınavı kısaca DGS Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yürütülmekte olan, önlisans mezunlarının lisans bölümlerine geçiş yapmasını sağlayan merkezi bir sınavdır. DGS ile bir bölüme geçiş yapmak için 2 yıllık önlisans bölümü mezunu olmanın yanı sıra mezun olunan bölüm ile ilişkili bölümleri tercih etmek gerekmektedir. Adaylar bunu yapabilmek için ayrıca istedikleri bölümün tercih edilebilmesini sağlayacak puan türünden yeterli puanı almalıdırlar.

Bizler bahsettiğimiz bu puanların kaçlarda kaldığını öğrenebilmeniz adına 2018 yılı DGS yerleştirmeleri sonrası oluşan ve 2019 DGS tercihlerinde fikir vermesi amacıyla kılavuzlara konulacak olan, bölümlerin taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

DGS FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON TABAN PUANLARI 2019

Dikey geçiş sınavı ile fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümüne geçiş yapmayı, yerleşmeyi düşünen adaylar DGS sonrasında alınan puanların üç türü olan EA, SAY ve SÖZ puan türlerinden SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almalıdırlar.

DGS ile geçiş yapmak isteyen adaylar için açılmış 2018 fizyoterapi ve rehabilitasyon kontenjanları 464 olarak karşımıza çıkmaktaydı. 2019 fizyoterapi ve rehabilitasyon kontenjanlarının da bundan çok farklı olacağını düşünmüyoruz.

Bahsettiğimiz fizyoterapi ve rehabilitasyon kontenjanlarına yerleşmede kullanılan fizyoterapi ve rehabilitasyon puanları değerlendirildiğinde, en küçük puan ile yerleşilen üniversite Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli) olmuştur. Bu puan 246,94938 olarak karşımıza çıkmaktadır. En büyük taban puan ile fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümüne yerleşilen üniversite ise Haliç Üniversitesi (Burslu) olmuştur. Bu puan da 367,14398 olarak görünmektedir. Adaylar 2019 DGS’den sayısal puan türünde bu aralıkta bir puan almaları halinde, sınav değişkenleri çok farklılaşmazsa, fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümüne geçiş hakkı elde edeceklerdir.

DGS fizyoterapi ve rehabilitasyon taban puanları 2019 değerlerini içeren tablomuz aşağıdaki görsellerdedir.

DGS, YKS gibi ÖSYM tarafından yürütülmekte olan sınavlar, üniversite bölümleri, tercihler gibi konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz, paylaşımlarda bulunabileceğiniz Tercihini Yap Forum sayfalarımız hizmetinizdedir. Deneyim sahibi yöneticiler ile üyelerin bulunduğu forum sayfamıza ulaşmak için TIKLAYINIZ

*Yazımızın içinde verdiğimiz bilgiler, veriler ve fizyoterapi ve rehabilitasyon taban puanları listesi ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlar ve internet sitesindeki bilgilerden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyurular dikkate alınmak zorunda olduğu için ayrıca ÖSYM internet sitesini düzenli olarak ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

5577 1 7e577173c3a4874d333542a134752539
5577 2 ced7fed2a8e59942fd65270a8289826b scaled

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.