kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Fotoğraf ve Video 2019 Taban Puanları

DGS fotoğraf ve video taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile fotoğraf ve video bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS fotoğraf ve video kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS fotoğraf ve video puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük fotoğraf ve video taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS fotoğraf ve video 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS FOTOĞRAF VE VİDEO TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan fotoğraf ve video bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki fotoğraf ve video bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların fotoğraf ve video bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek fotoğraf ve video kontenjanları 2018 yılında 2 olarak belirlenmişti, 2019 DGS fotoğraf ve video kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan fotoğraf ve video puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde fotoğraf ve video bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 260,94475 ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile fotoğraf ve video bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu puan yakınlarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, fotoğraf ve video bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* DGS ile fotoğraf ve video bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya fotoğraf ve video bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6043 1 18233dcdab5da7b8d7829532bc48f77f

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.