kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS gemi makineleri işletme mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile gemi makineleri işletme mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS gemi makineleri işletme mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS gemi makineleri işletme mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük gemi makineleri işletme mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS gemi makineleri işletme mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS GEMİ MAKİNELERİ İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan gemi makineleri işletme mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki gemi makineleri işletme mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların gemi makineleri işletme mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek gemi makineleri işletme mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 39 olarak belirlenmişti, 2019 DGS gemi makineleri işletme mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan gemi makineleri işletme mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde gemi makineleri işletme mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 225,55652 ile İstanbul Teknik Üniversitesi’ne (KKTC-Gazimağusa) (İngilizce) (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük gemi makineleri işletme mühendisliği bölümü taban puanı ise 332,14962’dir ve bu puan ile yerleştirme de Piri Reis Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile gemi makineleri işletme mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, gemi makineleri işletme mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen gemi makineleri işletme mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya gemi makineleri işletme mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6049 1 063c7d8dad7249c5ee8f7a2eab76db9b

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.