Maaşlar

Apron Memuru Maaşı 2019 Ne Kadar?

Günümüzde en çok kullanılan ulaşım yolu hava yolu taşımacılığı olarak öne çıkmaktadır. Küreselleşen dünyayı birbirine uçaklar bağlamaktadır. Otomobiller, trenler, deniz taşımacılığı hala kullanılsa da hava yolu 2000’li yıllara damgasını vurmuştur. Özellikle Türkiye’de 2000’li yılların başından itibaren hava yolu taşımacılığı gelişmiştir. Pek çok şehre havalimanı kurulmuştur. Uçak bilet fiyatlarının düşmesiyle insanlar uçak ile seyahat etmeye yönelmiştir. Türkiye’de havalimanı sayısı arttıkça ve insanların maddi düzeyi yükseldikçe uçağa binen insan sayısı da artmıştır. İş gezileri,tatil için yolculuklarda uçak tercih edilmektedir.

Türk Hava Yolları Türkiye sınırlarını aşıp bir dünya markası haline geldi. THY ile birlikte yeni hava yolu şirketleri pazara girdi. Türkiye’deve dünyada hava yolu taşımacılığı geliştikçe yeni bir iş kapısı doğdu. Binlerce kişi havaalanlarında ve hava yolu şirketlerinde çalışmak için sıraya girmeye başladı. Bu kapsamda hava yolu şirketlerinde ve havaalanlarında binlerce kişi çalışmaya başladı. Hava yolu ve havalimanı denildiğinde pek çok kişinin aklına pilot ve kabin memuru mesleği gelmektedir. Ancak havalimanlarında birbirinden farklı pek çok meslek grubu çalışmaktadır. Apron Memuru da havaalanlarında çalışan personel gruplarından biridir. Türkiye’de binlerce kişi apron memuru olmak istemektedir. Peki apron memuru nedir? Apron memuru kimdir? Apron memuru çalışma şartları 2019 nasıl? Apron memuru çalışma saatleri 2019 nasıl? Apron memuru maaşı 2019 ne kadar? 2019 yılında apron memuru ne kadar maaş alır? Apron memuru maaşları 2019 ne kadar? İşte Apron memuru ile ilgili tüm merak edilenler…

Apron Memuru Nedir? Kimdir?

Havaalanlarında veya havalimanlarında ve hava yolu şirketlerinde birbirinden farklı pozisyonlarda binlerce personel çalışmaktadır. Apron Memuru da havalimanlarında kritik bir rol üstlenen personellerden bir tanesidir. Pek çok kişi apron memuru olarak çalışan personellerin ne iş yaptığını bilmemektedir. Bu nedenle “apron memuru nedir?” ve “apron memuru kimdir?”sorularına cevap aranmaktadır. Apron memuru havalimanlarında uçakların pistlere girişini ve çıkışını düzenleyen ve havaalanlarında uçak trafiğinin kontrolünü sağlayan kişidir. Apron memuru havaalanlarında oldukça kritik bir rol üstlenir.

Apron memuru ile ilgili merak edilen pek çok konu vardır.Bunlardan başlıcalarından biri de apron kelimesinin ne demek olduğudur. “Apron nedir?” ve “Apron ne demek?” soruları sık sık sorulmaktadır. Apron havaalanlarında veya havalimanlarında pistten ve terminalden uzak bir bölgeyi işaret eder. Apron yolcuların in-bin yaptığı, bagaj ve yük işlemlerinin yürütüldüğü, uçakların yakıt aldığı ve uçakların park edildiği yere denmektedir.

Apron Memuru Ne İş Yapar?

Apron Memuru havaalanlarındaki en önemli rollerden birini üstlenir. Apron memuru olarak çalışan personellerin yaptıkları işi saymakla bitmez. “Apron memuru ne iş yapar?” sorusuna binlerce cevap verilebilir. Apron memurları uçakların bakımını üstlenir. Ayrıca apron memuru havaalanlarına uçakların iniş ve kalkışlarını kontrol eder. Görev bölgelerinin temizliğinden sorumludurlar. Havaalanlarında düzenin aksamadan işlemesi için çalışırlar.

Apron Memuru Çalışma Şartları 2019

Havaalanlarındaki vazgeçilmez personellerden biri de apron memurudur. Apron memuru havalimanlarında işleyişin sorunsuz olması için çaba gösterir. Herhangi bir kaza veya sorun yaşanmaması için görev yapar. Apron memuru çalışma şartları 2019 yılında da oldukça zorludur. Apron memuru yaz kış gece gündüz demeden uçak pistlerinde görev yapar. Soğuk havalara, sıcak havalara göğüs gerer. Apron memuru çalışma şartlarını havaalanları da belirler.Uçuş trafiğinin yoğun olduğu havalimanlarında apron memuru çalışma şartları oldukça ağırdır. Bu havalimanlarında vardiya sistemiyle çalışılır.

Apron Memuru Çalışma Saatleri 2019

Apron memuru olmadan havaalanlarında uçuş trafiği gerçekleşmez. Havalimanında güvenli bir şekilde düzenin devam etmesi için apron memuru görev yapmalıdır.  Bu nedenle 7 gün 24 saat havaalanlarında apron memuru çalışır. Bu nedenle apron memurları genelde vardiya usulüyle çalışır. Apron memuru çalışma saatleri 2019 yılında günde 9 saattir. Apron memurları genelde haftanın 5 günü çalışmakta ve 2 gün izin kullanmaktadır. Ancak yoğunluğa göre haftanın 6 günü de apron memurları çalışabilir.

Apron memuru çalışma saatlerini belirleyen en önemli unsur vardiya sistemidir. Vardiya sistemiyle çalışan havaalanlarındaki personeller buna uygun çalışma saatlerinde çalışır. Apron memuru 24 saat çalışıp 48 saat izin yaparlar. Bazı havaalanlarında ise 12 saat çalışıp 24 saat izin yapılır.

Apron Memuru Maaşı 2019 Ne Kadar?

Türkiye’de pek çok kişi havalimanlarında ve hava yolu şirketlerinde çalışmak istemektedir. THY personel alımı 2019 ilanlarına ve havaalanı personel alımı 2019 ilanlarına başvuru yapan binlerce kişi bulunmaktadır. Apron memuru mesleği de iş arayanların karşısına burada çıkar. Apron memuru olmak için binlerce kişi araştırma yapmaktadır. Apron memuru oldukça zorlu görevler üstlenir. Peki apron memuru maaşı 2019 yılında ne kadardır? Apron memuru olmak isteyenler “apron memuru maaşı 2019 ne kadar?” ve “Apron memuru maaşları 2019 ne kadar?” sorularına cevap aramaktadır. www.tercihiniyap.net ailesi olarak apron memuru maaşlarını sizin için inceledik.

Apron memuru 2019 maaşı 5000 Türk Lirası civarındadır. Apron memuru piyasadaki çoğu meslekten daha yüksek maaş almaktadır. Bu nedenle pek çok kişi apron memuru olmak istemektedir. Apron memuru maaşı ortalama 5 bin TL’dir. Ancak havaalanları ve şirketlere bağlı olarak bu miktar değişmektedir. Uçuş trafiği yoğun olan havaalanlarında apron memuru maaşı 2019 yılında 10 bin TL’ye kadar çıkmaktadır.

Apron memuru maaşları 2019 yılında farklı etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Örneğin apron memurunun evli olup olmadığına, çocuk sahibi olup olmadığına ve tecrübesine göre maaşları değişebilmektedir. Ayrıca apron memuru maaşlarını belirleyen bir diğer unsur da havacılık tazminatıdır.Havacılık tazminatı ortalama 1000 TL ile 3000 TL arasında değişmektedir.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

İşte Apron Memuru Maaşları 2019

6312 1 0b6cc97e2d2dc25fbd3d474cb0c09797

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. memur maaşı her yerde aynıdır 10 bin lira felan uçuk rakamlar

  2. memur maaşı her yerde aynıdır 10 bin lira felan uçuk rakamlar

  3. memur maaşı her yerde aynıdır 10 bin lira felan uçuk rakamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu