Taban Puanları

DGS Hava Trafik Kontrol 2017 2018 Taban Puanları

DGS hava trafik kontrol 2017 2018 taban puanları nasıldır, DGS’ye kimler girebilir, DGS hava trafik kontrol en büyük taban puan kaçtır, DGS hava trafik kontrol en küçük taban puan kaçtır, bunlar hangi üniversitelere aittir gibi soruların cevaplarını ve DGS hava trafik kontrol taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

Üniversitelerin dört yıllık bölümlerine yerleşmede kullanılan iki metot bulunmaktadır. Bunlardan biri Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girmek iken diğeri ise Dikey Geçiş Sınavı’na girmektir. Fakat iki yolda da adaylar belli puanları almalı ve bu puanlar aracılığıyla tercih yapmalıdır. Tercihler konusunda size yardımcı olması amacıyla DGS taban puanları listelerini hazırlıyoruz.

DGS HAVA TRAFİK KONTROL 2018 TABAN PUANLARI

DGS’ye iki yıllık bölümlere bitiren adaylar girebilmektedir. DGS aracılığıyla hava trafik kontrol kazanmak için adayların Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin kılavuzlarında belirttiği iki yıllık bölümlerden birinden mezun olması gerekmektedir.

DGS hava trafik kontrol kazanabilmek için alınması gereken en küçük taban puan 274,52171 ile Anadolu Üniversitesi’ne aittir. Adaylar bu civarda bir puan alarak hava trafik kontrol bölümünü kazanabilirler.

Türkiye genelinde bulunan üniversitelerin tamamına ait DGS hava trafik kontrol 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan 
Anadolu Üniversitesi (Eskişehir) Hava Trafik Kontrol 274,52171

 

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu