Taban Puanları

DGS Havacılık Elektrik ve Elektroniği 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS havacılık elektrik ve elektroniği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS HAVACILIK ELEKTRİK VE ELEKTRONİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan havacılık elektrik ve elektroniği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki havacılık elektrik ve elektroniği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların havacılık elektrik ve elektroniği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek havacılık elektrik ve elektroniği kontenjanları 2018 yılında 4 olarak belirlenmişti, 2019 DGS havacılık elektrik ve elektroniği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan havacılık elektrik ve elektroniği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde havacılık elektrik ve elektroniği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 280,28727 ile Eskişehir Teknik Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile havacılık elektrik ve elektroniği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu puana yakın bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, havacılık elektrik ve elektroniği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen havacılık elektrik ve elektroniği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya havacılık elektrik ve elektroniği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6074 1 29342172694f35c338ee4aa7e5ff2860

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu