Taban Puanları

DGS Hayvansal Üretim 2017 2018 Taban Puanları

DGS hayvansal üretim 2017 2018 taban puanları listesi nasıldır, dikey geçiş sınavı ile hayvansal üretim bölümüne kimler girebilir,DGS’ye kimler girebilir, dikey geçiş sınavına ait hayvansal üretim en düşük ve en yüksek taban puanları kaçta kalmıştır ve hangi üniversitelere aittir gibi soruların cevaplarına ve taban puan listesine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile bir bölüme yerleşmek isteyen adaylar üç (3) farklı puan türünden kendileri ile ilgili olandan yeterli puanı almaları halinde tercih yapmaktadırlar. Bu tercihleri yaparken adaylar için önemli sorulardan biri alınan puan istediğim bölüme yeter mi sorusudur. Bu soruya ışık tutması için sizlere DGS taban puan listelerini hazırlıyoruz.

DGS HAYVANSAL ÜRETİM 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavına 2 yıllık bölüm mezunu bireyler girebilmektedir. Bu bireylerden hayvansal üretim bölümünü tercih edecek adayların alması gereken en düşük taban puan olan 245,58257 ise Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ne aittir. Buna yakın bir puan alan adaylar bu bölüme yerleşebilirler.

Hayvansal üretim bölümüne DGS ile girecek adaylar için hazırladığımız DGS hayvansal üretim 2017 2018 taban puanları listesine ait tabloya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan 
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Hayvansal Üretim 245,58257

 

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu