DGS Tekstil 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı tekstil 2017 2018 taban puanları listesi nasıldır, DGS tekstilde en yüksek taban puan kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

A+
A-

Dikey geçiş sınavı tekstil 2017 2018 taban puanları listesi nasıldır, DGS tekstilde en yüksek taban puan kaçtır, dikey geçiş sınavına nereden mezun olanlar girebilir, DGS ile alan tekstil bölümü en düşük taban puanı kaçtır, DGS tekstil bölümünü kimler tercih edebilir gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) olarak adlandırılan sınava giren adaylar aldıkları puanlar neticesinde 4 (dört) yıllık programlara yerleşebilmektedirler. Bu yerleşmenin gerçekleşmesi için kazanılmak istenen bölümün en son kapattığı taban puanından da fazla bir puan almış olmak gerekmektedir. Bu yüzden tercih edeceğiniz bölümleri belirlerken kolaylık sağlayabilmesi amacıyla sizlere bu taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

DGS TEKSTİL 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavına 2 (iki) yıllık önlisans programlarını bitirmiş bireyler girebilmektedir. DGS tekstili ise kılavuzlarda belirtilen ilişkili bölümlerden mezun olanlar tercih edebilmektedir.

Tekstil bölümüne DGS ile girmede kullanılan en büyük taban puan 268,19984 ile Marmara Üniversitesi’ne ait olup en küçük taban puan ise 247,49730 ile Mersin Üniversitesi’ne aittir.

Dikey geçiş sınavı sonrası yerleşmek için inceleyebileceğiniz DGS tekstil 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

Üniversite Adı Bölüm Adı  En Düşük Puan 
Marmara Üniversitesi Tekstil 268,19984
Mersin Üniversitesi Tekstil 247,49730

Üniversitelere ve sınavlara ilişkin her şey için sitemizin FORUM sayfalarını inceleyerek sorularınızı sorabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.