kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS İletişim Bilimleri 2017 2018 Taban Puanları

DGS iletişim bilimleri tercih etmek için hangi bölüm mezunu olmak gerekmektedir, dikey geçiş sınavı ile alan iletişim bilimleri bölümü en düşük taban puanı kaçtır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS iletişim bilimleri tercih etmek için hangi bölüm mezunu olmak gerekmektedir, dikey geçiş sınavı ile alan iletişim bilimleri bölümü en düşük taban puanı kaçtır, DGS iletişim bilimleri 2017 2018 taban puanları listesi nasıldır, dikey geçiş sınavı ile girilen iletişim bilimlerinde en yüksek taban puan kaçtır, DGS’ye nereden mezun olanlar girebilir gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) olarak adlandırılan sınava giren adaylar aldıkları puanlar neticesinde dört (4) yıllık bölümlere yerleşebilmektedirler. Bu yerleşmenin gerçekleşmesi için kazanılmak istenen bölümün en son kapattığı taban puanından daha yüksek puan almış olmak gerekmektedir. Bu yüzden tercih edeceğiniz bölümleri belirlerken kolaylık sağlaması amacıyla sizlere bu taban puanları listelerini hazırlıyoruz.

DGS İLETİŞİM BİLİMLERİ 2018 TABAN PUANLARI

İletişim bilimleri bölümüne DGS ile girmede kullanılan en yüksek taban puan 265,08915 ile Doğuş Üniversitesi’ne (Tam Burslu) ait olup en düşük taban puan ise 184,68813 ile Doğuş Üniversitesi’ne (Ücretli) aittir.

DGS’ye 2 yıllık önlisans programlarını bitirmiş bireyler girebilmektedir.

Dikey geçiş sınavı sonrası yerleşmek için inceleyebileceğiniz DGS iletişim bilimleri 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

Üniversite Adı Bölüm Adı  En Düşük Puan 
Doğuş Üniversitesi (İstanbul) İletişim Bilimleri (İngilizce) (Tam Burslu) 265,08915
Çukurova Üniversitesi (Adana) İletişim Bilimleri 253,81678
Doğuş Üniversitesi (İstanbul) İletişim Bilimleri (İngilizce) (Ücretli) 184,68813
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.