Taban Puanları

DGS İngiliz Dil Bilimi 2017 2018 Taban Puanları

DGS’ye kimler girebilir, dikey geçiş sınavı ingiliz dil bilimi 2017 2018 taban puanları nasıldır, DGS ingiliz dil bilimi en büyük taban puan kaçtır, dikey geçiş sınavı ingiliz dil bilimi en küçük taban puan kaçtır, bunlar hangi üniversitelere aittir gibi soruların cevaplarını ve DGS ingiliz dil bilimi taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

Üniversitelerin dört (4) yıllık bölümlerine yerleşmede kullanılan iki metot bulunmaktadır. Bunlardan biri YKS’ye girmek iken diğeri ise DGS’ye girmektir. Fakat iki yöntemde de adaylar belli puanları almalı ve bu puanlar üzerinden tercih yapmalıdırlar. Bu tercihler konusunda size yardımcı olması amacıyla Dikey Geçiş Sınavı taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

DGS İNGİLİZ DİL BİLİMİ 2018 TABAN PUANLARI

DGS ingiliz dil bilimi kazanabilmek için alınması gereken en düşük taban puan 240,91128 ile Mersin Üniversitesi’ne en büyük taban puan ise 255,70539ile Hacettepe Üniversitesi’ne aittir. Adaylar bu aralıkta bir puan alarak ingiliz dil bilimi bölümünü kazanabilirler.

DGS aracılığıyla ingiliz dil bilimi kazanmak için adayların ÖSYM’nin kılavuzlarında belirttiği iki yıllık bölümlerden birinden mezun olması gerekmektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi DGS’ye iki yıllık bölümleri bitiren adaylar girebilmektedir.

Türkiye genelinde bulunan üniversitelerin tamamına ait DGS ingiliz dil bilimi 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan 
Hacettepe Üniversitesi (Ankara) İngiliz Dil Bilimi (İngilizce) 255,70539
Mersin Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi (İngilizce) 240,91128

 

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu