kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS İletişim Tasarımı ve Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS iletişim tasarımı ve yönetimi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile iletişim tasarımı ve yönetimi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS iletişim tasarımı ve yönetimi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS iletişim tasarımı ve yönetimi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük iletişim tasarımı ve yönetimi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS iletişim tasarımı ve yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS İLETİŞİM TASARIMI VE YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan iletişim tasarımı ve yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki iletişim tasarımı ve yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların iletişim tasarımı ve yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek iletişim tasarımı ve yönetimi kontenjanları 2018 yılında 13 olarak belirlenmişti, 2019 DGS iletişim tasarımı ve yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan iletişim tasarımı ve yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde iletişim tasarımı ve yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan bilinen en küçük puanın 260,6418 ile Anadolu Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük iletişim tasarımı ve yönetimi bölümü taban puanı ise 277,38437’dir ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile iletişim tasarımı ve yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, iletişim tasarımı ve yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen iletişim tasarımı ve yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya iletişim tasarımı ve yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6162 1 56bcfe0889d0ab41d025142e56c9ae2b

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.