kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS İşletme Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS işletme yönetimi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile işletme yönetimi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS işletme yönetimi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS işletme yönetimi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük işletme yönetimi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS işletme yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS İŞLETME YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan işletme yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki işletme yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların işletme yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek işletme yönetimi kontenjanları 2018 yılında 11 olarak belirlenmişti, 2019 DGS işletme yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan işletme yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde işletme yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan bilinen en küçük puanın 199,30777 ile Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’ne (KKTC-Lefkoşa) (İngilizce) (%75 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük işletme yönetimi bölümü taban puanı ise 219,25712’dir ve bu puan ile yerleştirme de Yakın Doğu Üniversitesi’ne (KKTC-Lefkoşa) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile işletme yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, işletme yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen işletme yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya işletme yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6163 1 3d6d73eb0b014b68d3a3987b7e92c72b

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.