kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS Konaklama ve Turizm İşletmeciliği 2019 Taban Puanları

DGS konaklama ve turizm işletmeciliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile konaklama ve turizm işletmeciliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS konaklama ve turizm işletmeciliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS konaklama ve turizm işletmeciliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük konaklama ve turizm işletmeciliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS konaklama ve turizm işletmeciliği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS KONAKLAMA VE TURİZM İŞLETMECİLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan konaklama ve turizm işletmeciliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki konaklama ve turizm işletmeciliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların konaklama ve turizm işletmeciliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek konaklama ve turizm işletmeciliği kontenjanları 2018 yılında 5 olarak belirlenmişti, 2019 DGS konaklama ve turizm işletmeciliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan konaklama ve turizm işletmeciliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde konaklama ve turizm işletmeciliği bölümüne yerleşmede kullanılan ve bilinen en küçük puanın 183,92735 ile Girne Amerikan Üniversitesi’ne (KKTC-Girne) (İngilizce) (Burslu) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile konaklama ve turizm işletmeciliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu puan yakınlarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, konaklama ve turizm işletmeciliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen konaklama ve turizm işletmeciliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya konaklama ve turizm işletmeciliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6138 1 8c1a139a1d7400b0c87976c7b4ca9985

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.