Taban Puanları

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bitiminden sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yıla ait taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yol göstersin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan eski yunan dili ve edebiyatı puanları ÖSYM tarafından yayıma sokulacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan eski yunan dili ve edebiyatı 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları listesini yazımızın alt kısmında bulabilirsiniz.

ESKİ YUNAN DİLİ VE EDEBİYATI 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra eski yunan dili ve edebiyatı bölümüne bilinen en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı 238,59046 ve sıralaması 58618 olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine eski yunan dili ve edebiyatı bölümüne yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 282,31479 ve sıralama ise 42468 olarak görülmektedir. En azından ortalama bir üniversitede eski yunan dili ve edebiyatı bölümüne yerleştirilebilmeniz için dil puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

ESKİ YUNAN DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
İSTANBUL ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ede. Fak. Eski Yunan Dili ve Edebiyatı      DİL 42468 282,31479
AKDENİZ ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Ede. Fak. Eski Yunan Dili ve Edebiyatı      DİL 58618 238,59046

Daha fazla bilgi almak, eski yunan dili ve edebiyatı bölümü hakkında fikir elde etmek, bu tip konularda aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı BURADAN ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki eski yunan dili ve edebiyatı 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan kaynaklardan derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi sitesini takip etmek sizin için yararlı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgileri incelemek için BURADAN, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURADAN, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURADAN ilgili dosyalara yönlenebilirsiniz.

** Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İNG: İngilizce

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu