kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Medya ve İletişim 2019 Taban Puanları

DGS medya ve iletişim taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile medya ve iletişim bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS medya ve iletişim kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS medya ve iletişim puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük medya ve iletişim taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS medya ve iletişim 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS MEDYA VE İLETİŞİM TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan medya ve iletişim bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki medya ve iletişim bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların medya ve iletişim bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek medya ve iletişim kontenjanları 2018 yılında 53 olarak belirlenmişti, 2019 DGS medya ve iletişim kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan medya ve iletişim puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde medya ve iletişim bölümüne yerleşmede kullanılan bilinen en küçük puanın 173,3792 ile Üsküdar Üniversitesi’ne (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan medya ve iletişim bölümü en büyük taban puanı ise 279,89323’tür ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile medya ve iletişim bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, medya ve iletişim bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen medya ve iletişim bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya medya ve iletişim bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6176 1 032d534a718a566e6a0be6a22f6f48b5

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.