kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS Raylı Sistemler Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS raylı sistemler mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile raylı sistemler mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS raylı sistemler mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS raylı sistemler mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük raylı sistemler mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS Raylı Sistemler Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS raylı sistemler mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS RAYLI SİSTEMLER MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan raylı sistemler mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki raylı sistemler mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların raylı sistemler mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek raylı sistemler mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 16 olarak belirlenmişti, 2019 DGS raylı sistemler mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan raylı sistemler mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde raylı sistemler mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 255,04136 ile Karabük Üniversitesi’ne (İngilizce) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan raylı sistemler mühendisliği bölümü en büyük taban puanı ise 265,75385’tir ve bu puan ile yerleştirme de Karabük Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile raylı sistemler mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, raylı sistemler mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen raylı sistemler mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya raylı sistemler mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6219 1 520ac5f2aa7fc8b3bc40402e2f3e43a9

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.