Üniversite Rehberi

DGS Taban Puanları 2019 ÖSYM

DGS Taban Puanları Listesi 2019 

Önlisans mezunu birçok öğrenci tarafından alanı ile ilgili dört yıllık bir bölüme Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile geçmek daha zor olduğu için DGS olarak bilinen Dikey Geçiş Sınavı iyi bir alternatiftir. Yılda bir kere yapılan DGS ile birçok bölüm mezunu kendi bölümünün üstü sayılan 4 yıllık bölümlere geçiş yapmak istemektedir. 

Adaylar genellikle bölüm kontenjanları ve DGS taban puanları konusunda yeterli bilgi düzeyine sahip değil. Bunda en temel etken ise ÖSYM kılavuzunun yeterince açık olmayışı ve konu hakkında bilgiye ulaşmanın zorluğudur. Tüm bölümlerin güncel DGS bölüm kontenjanları 2019 ÖSYM verilerini ve DGS Taban Puanları 2019 ÖSYM tablolarını aşağıda vermeye çalışacağız.

DGS Hukuk Taban Puanları 2019 

Adalet mezunları tarafından geçilebilen hukuk fakültesi taban puanları ve kontenjanlarına ilişkin yapılan en son sınavın bilgilerine ilgili listeden ulaşabilirsiniz. 

DGS Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları 2019

Bilgi iletişim teknolojileri, web tasarım, bilgisayar ve enformasyon sistemleri, bilgi güvenliği teknolojisi, mobil teknolojileri, web tasarımı ve kodlama gibi bölümlerin tamamı bilgisayar mühendisliğine DGS ile geçiş yapabilmektedir.

DGS Okul Öncesi Taban Puanları 2019

Çocuk gelişimi gibi 2 yıllık bölümlerin tamamı okul öncesi bölümüne DGS puanı ve ön lisans bitirme ortalaması ile geçiş yapabilmektedir. Dikey geçiş yapan tüm bölümleri için geçerli olan bir kural ise tercih edeceğiniz üniversitenin sizi kaçıncı sınıftan başlatacağını mutlaka araştırın.

DGS Taban Puanları 2018 Hemşirelik

Adli tıp teknikerliği, ebelik, acil yardım, ameliyathane teknikerliği, nükleeer tıp teknikerliği, anestezi teknikerliği, medikal bakım, labaratuvar teknolojisi, evde hasta bakımı, fizyoterapi gibi sağlık bilimlerine ilişkin tüm ön lisans bölümleri dgs ile hemşirelik bölümüne geçiş yapabilir. 

Mimarlık DGS Taban Puanları 2019

Restorasyon, mimarlık teknolojisi, mermercilik, inşaat teknikerliği, eser koruma, iç mekan tasarımı gibi yapıya ilişkin olan tüm ön lisans bölümleri DGS ile mimarlık bölümüne geçiş yapabilmektedir. DGS mimarlık kontenjanları ÖSYM tarafından açıklanan kılavuzdan derlenmiştir.

Yazımızda bağlantısı bulunmayan bölümlerin DGS taban puanları için tercihiniyap.net ve bölüm ismi aratarak ulaşabilirsiniz. DGS sorularınızı ve görüşlerinizi forum üzerinden belirtebilir, istediğiniz takdirde DGS kaynakları, çalışma yöntemleri hakkında fikir alabilirsiniz. Son dönemde KPSS’den ve YKS’den sonra en popüler sınav olan DGS’de istenen puanı almak artık eskisi kadar kolay değil. Doğru kaynaklarla sıkı bir çalışma sonucu istediğiniz puanı almakta elbette imkansız değil.

6238 1 18f1eae9a321a97458b35bd1f8633588

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu