kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Tapu Kadastro 2019 Taban Puanları

DGS tapu kadastro taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile tapu kadastro bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS tapu kadastro kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS tapu kadastro puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük tapu kadastro taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS tapu kadastro 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS TAPU KADASTRO TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan tapu kadastro bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki tapu kadastro bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların tapu kadastro bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek tapu kadastro kontenjanları 2018 yılında 5 olarak belirlenmişti, 2019 DGS tapu kadastro kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan tapu kadastro puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde tapu kadastro bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 255,74601 ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile tapu kadastro bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu puan yakınlarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, tapu kadastro bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen tapu kadastro bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya tapu kadastro bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6254 1 6ba5152340bdd4919a6b882e81a02303

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.