DGS Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı ile ulaştırma ve lojistik yönetimi bölümünü kimler tercih edebilir, DGS 2017 2018 ulaştırma ve lojistik yönetimi taban puanları listesi nasıldır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

A+
A-

Dikey geçiş sınavı ile ulaştırma ve lojistik yönetimi bölümünü kimler tercih edebilir, DGS 2017 2018 ulaştırma ve lojistik yönetimi taban puanları listesi nasıldır, dikey geçiş sınavına kimler girebilir, DGS ulaştırma ve lojistik yönetimi 2017 yılında en düşük ve en yüksek kaç taban puanda kalmıştır, DGS ulaştırma ve lojistik yönetimi bölümünün kapattığı bu puanlar hangi üniversitelere aittir soruları ile birlikte DGS ulaştırma ve lojistik yönetimi taban puanları listesine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

2 (iki) yıllık eğitim veren önlisans programı mezunlarının 4 (dört) yıllık eğitim veren lisans programlarına geçmek için girebildiği dikey geçiş sınavı türkçe ve matematik sınavlarından oluşan bir üniversiteye giriş sınavıdır. Adaylar bu sınava girdikten sonra 3 (üç) puan türünden puanlar almaktadır ve bu puanlar ile tercih yapabilmektedir. İşte bu tercih döneminde puanlarınızın hangi bölümlere yettiği konusunda fikir vermesi için biz taban puanları listelerini hazırlıyoruz.

DGS ULAŞTIRMA VE LOJİSTİK YÖNETİMİ 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavı ile ulaştırma ve lojistik yönetimi bölümüne ÖSYM’nin kılavuzlarında belirttiği ilişkili bölüm mezunları girebilmektedir. Ayrıca DGS sayısal puan türünden yeterli puanı almış olmaları gerekmektedir.

DGS ile ulaştırma ve lojistik yönetimini kazanmak isteyen bir adayın alması gereken en düşük puan 231,47275 ile Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne (İkinci Öğretim) aittir. Necmettin Erbakan Üniversitesiise en yüksek taban puan olan 234,57609 ile kapatmıştır.

2017 verilerine göre DGS ulaştırma ve lojistik yönetimi 2017 2018 taban puanları listesine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
Necmettin Erbakan Üniversitesi (Konya) Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi 234,57609
Necmettin Erbakan Üniversitesi (Konya) Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi (İÖ) 231,47275

TERCİHİNİ YAP FORUM uzman kadrosu ile TYT (TemelYeterlilik Testi), AYT (Alan Yeterlilik Testi), YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı), DGS (Dikey Geçiş Sınavı) gibi ÖSYM sınavları ile üniversite tercihleriyle ilgili konularda destek vermek için hizmetinizdedir. Merak ettiklerinizi sorabilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.