Taban Puanları

DGS Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS TARIM MAKİNELERİ VE TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 18 olarak belirlenmişti, 2019 DGS tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 249,86529 ile Atatürk Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği bölümü en büyük taban puanı ise 280,7273’tür ve bu puan ile yerleştirme de Ege Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6267 1 daa24aadb27e043fa94dfeadeb5ae62c

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu