Taban Puanları

DGS Yeni Medya ve İletişim 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS yeni medya ve iletişim 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS YENİ MEDYA VE İLETİŞİM TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan yeni medya ve iletişim bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki yeni medya ve iletişim bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların yeni medya ve iletişim bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek yeni medya ve iletişim kontenjanları 2018 yılında 9 olarak belirlenmişti, 2019 DGS yeni medya ve iletişim kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan yeni medya ve iletişim puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde yeni medya ve iletişim bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 262,57092 ile İstanbul Medipol Üniversitesi’ne (Burslu) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile yeni medya ve iletişim bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu puan yakınların bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, yeni medya ve iletişim bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen yeni medya ve iletişim bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya yeni medya ve iletişim bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6321 1 b5855f76f28cbf10d977d889b33b35bc

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu