kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Diş Protez Teknolojisi KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 içinde diş protez teknolojisi atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, diş protez teknolojisi kontenjanları 2019/1 içinde en küçük ve en büyük taban puanlar kaçtır, diş protez teknolojisi atamaları 2019/1 içinde kaç kontenjan ile gerçekleşti, diş protez teknolojisi mezunlarının girebildiği kadrolara ait nitelik kodları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ortaöğretim ve üzeri öğrenim görmüş bireyler arasında memur olmak isteyenler kamu personeli seçme sınavı girmelidirler. KPSS ÖSYM tarafından uygulanan bir merkezi sınavdır ve adaylar bu sınavdan belli puan türlerinden puanlar alırlar. Aldıkları puanlar ile memur olmak için farklı modellerde ilanlara başvurabilirler. Bunlardan en bilinen ve aynı zamanda düzenli olanı merkezi atamalardır. Bizler sizlerin mezun oldukları bölümlerin merkezi atamalarda kaç puanlar ile atandığına dair fikir vermesi amacıyla merkezi atama taban puanları listeleri hazırlıyoruz. Bu yazımızda da KPSS 2019/1 diş protez teknolojisi atama taban puanları hakkında bilgi vereceğiz.

KPSS 2019/1 DİŞ PROTEZ TEKNOLOJİSİ ATAMA TABAN PUANLARI

Diş protez teknolojisi mezunu olarak merkezi yerleştirmelerde yerleşebilmek için açılan kadrolarda iki farklı nitelik koduna bakmak gerekir. Bunlardan biri tüm 2 yıllık önlisans mezunlarının başvurabildiği 3001 kodu iken diğeri diş protez teknolojisi ve türevi bölüm mezunlarının başvurabildiği 9081 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodlarına ayrılan kontenjanlara baktığımız zaman ortaya çıkan tabloya göre diş protez teknolojisi mezunlarının başvurabileceği 3 kadro bulunmaktaydı. Bunlardan 3’ü de 3001 nitelik koduna sahip olan kadrolara aitken 9081 kodlu yani diş protez teknolojisi ve türevi bölüm mezunlarının başvurabileceği özel kadro bulunmuyordu.

Yine KPSS 2019/1 merkezi atamalarındaki verilere baktığımızda 2 yıllık önlisans diş protez teknolojisi mezunlarının atanabileceği kadrolar içinde en düşük taban puan 90,086 olarak en büyük taban puan ise 97,651 olarak karşımıza çıkmaktadır.

2 yıllık diş protez teknolojisi KPSS 2019/1 atama taban puanları listesinin tamamı aşağıdaki görseldedir.

kpss 2019 1 dis protez teknolojisi atama taban puanlari

* Yazımızda bulunanlar ve KPSS 2019/1 diş protez teknolojisi atama taban puanları listesi ÖSYM’den alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte bunu yapacak kurum ÖSYM’dir ve duyuru yapacaktır ve bu duyuru herkes için geçerli olacaktır.

** Açılan kadrolara başvurabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel şartlar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.