kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

El Sanatları 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

El sanatları 2019 başarı sıralamaları kaçlardadır, el sanatları 2019 taban puanları kaç civarındadır, 2019 el sanatları başarı sıralamaları ve taban puanları neye göre belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerinde el sanatları bölümü en küçük ve en büyük kaç taban puan ve sıralama ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bitiminden sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yıla ait taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yol göstersin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan el sanatları puanları ÖSYM tarafından yayıma sokulacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan el sanatları 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları listesini yazımızın alt kısmında bulabilirsiniz.

EL SANATLARI 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra el sanatları bölümüne bilinen en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı 228,2452 ve sıralaması 806756 olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine el sanatları bölümüne yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 278,91985 ve sıralama ise 342347 olarak görülmektedir. En azından ortalama bir üniversitede el sanatları bölümüne yerleştirilebilmeniz için sözel puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

EL SANATLARI BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Sanat ve Tas. Fak. El Sanatları      SÖZ 342347 278,91985
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Sanat ve Tas. Fak. El Sanatları  M.T.O.K.     SÖZ 806756 228,2452
SELÇUK ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Sanat ve Tas. Fak. El Sanatları Tasarımı ve Üretimi      EA Dolmadı Dolmadı

Daha fazla bilgi almak, el sanatları bölümü hakkında fikir elde etmek, bu tip konularda aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı BURADAN ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki el sanatları 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan kaynaklardan derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi sitesini takip etmek sizin için yararlı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgileri incelemek için BURADAN, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURADAN, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURADAN ilgili dosyalara yönlenebilirsiniz.

** Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İNG: İngilizce

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.