Taban Puanları

Endüstri Mühendisliği Programları 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bitiminden sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yıla ait taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yol göstersin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan endüstri mühendisliği programları puanları ÖSYM tarafından yayıma sokulacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan endüstri mühendisliği programları 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları listesini yazımızın alt kısmında bulabilirsiniz.

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ PROGRAMLARI 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra endüstri mühendisliği programları bölümüne bilinen en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı 321,09387 ve sıralaması 125574 olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine endüstri mühendisliği programları bölümüne yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 520,89004 ve sıralama ise 2005 olarak görülmektedir. En azından ortalama bir üniversitede endüstri mühendisliği programları bölümüne yerleştirilebilmeniz için sayısal puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ PROGRAMLARI BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
SABANCI ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fak. Endüstri Müh. Prog  İNG.  Burslu    SAY 2005 520,89004
SABANCI ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fak. Endüstri Müh. Prog  İNG.  %50 İnd.    SAY 18039 464,01723
SABANCI ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fak. Endüstri Müh. Prog  İNG.  %25 İnd.    SAY 54113 397,10757
SABANCI ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fak. Endüstri Müh. Prog  İNG.  Ücretli    SAY 125574 321,09387

Daha fazla bilgi almak, endüstri mühendisliği programları bölümü hakkında fikir elde etmek, bu tip konularda aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı BURADAN ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki endüstri mühendisliği programları 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan kaynaklardan derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi sitesini takip etmek sizin için yararlı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgileri incelemek için BURADAN, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURADAN, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURADAN ilgili dosyalara yönlenebilirsiniz.

** Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İNG: İngilizce

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu