kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Esenyurt Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Esenyurt Üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları 2023 ne kadar, burs ve indirim imkanları nelerdir, ön lisans ve lisans kayıt ücreti ne kadardır gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

Ayvansaray Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Esenyurt Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

2013 yılında Yeşilköy 2001 Eğitim Kültür ve Sağlık vakfı tarafından kurulmuştur. 2013 2014 yılında eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Bünyesinde 4 fakülte, 2 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu ve Lisansüstü eğitim enstitüsü bulunmaktadır.

Uluslararası fırsatlar sunan Esenyurt Üniversitesi 32 adet değişim anlaşmasıyla öğrencilerin yurt dışında eğitim görmelerine imkan sağlıyor. Güçlü bir akademik kadrosu bulunan üniversite öğrencilerini iş yaşamına hazırlıyor. Öğrencilerin her alanda kendine güvenen, yeniliklere açık, özgür düşünen ve kendini geliştiren bireyler olmasını amaçlayan üniversite birçok fırsatlarla öğrencilerini ayrıcalıklı kılıyor.

Esenyurt üniversitesi öğrencilerine çeşitli burs imkanları tanımaktadır. Ayrıca Üniversite de çift anadal ve yan dal ile ikinci bir programın uzmanlığını alma imkanı sunmaktadır. Bunların yanı sıra Esenyurt üniversitesi Erasmus programıyla öğrencilerine yurt dışında eğitim imkanı sunuyor.

Esenyurt Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2023

Esenyurt Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

Havacılık yönetimi, İşletme, İşletme (İngilizce), Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce): Uluslararası Ticaret ve Finansman, Yönetim Bilişim Sistemleri;

Ücret: 36.262,08 TL

%50 indirimli: 18.131,04 TL

Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İç mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık;

Ücret: 49.912,50 TL

%50 indirimli: 24.956,25 TL

Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Fizyoterapi ve rehabilitasyon, Sosyal Hizmet;

Ücret: 48.781,60 TL

%50 indirimli: 24.390,8 TL

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Radyo, Televizyon ve Sinema, Sosyoloji, Yeni Medya ve İletişim;

Ücret: 43.555 TL

%50 indirimli: 21.777,5 TL

Psikoloji;

Ücret: 52.266 TL

%50 indirimli: 26.133 TL

Gastronomi ve Mutfak Sanatları;

Ücret: 41.970 TL

%50 indirimli: 20.985 TL

Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği;

Ücret:  45.327,60 TL

%50 indirimli: 22.663,8 TL

Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Anestezi (İÖ), Çocuk Gelişimi, Sosyal Hizmetler, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (İÖ), Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ), İlk ve Acil Yardım, İlk ve Acil yardım (İÖ);

Ücret: 37.031,40 TL

%50 indirimli: 18.515,7 TL

Aşçılık, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İÖ), Dış Ticaret, Grafik Tasarımı, Grafik Tasarımı (İÖ), Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İş Sağlığı ve Güvenliği, İş Sağlığı ve Güveliği (İÖ), İşletme Yönetimi, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İÖ), Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Turist Rehberliği;

Ücret: 25.712,10 TL

%50 indirimli: 12.856,05 TL

Esenyurt Üniversitesi Burs ve İndirim İmkanları

Esenyurt Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de Esenyurt Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

İlk 5 tercih indirimi: İşletme ve Yönetim Bilimleri, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde %50 indirimli kontenjana ilk 5 tercihinden yerleşen öğrencilere artı %40 indirim sağlanır. Meslek Yüksekokulu %50 programlarına ilk beş tercihinden yerleşen öğrenciye ise artı %30 indirim sağlanır. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna ücretli programlarına ilk beş tercihinden yerleşen öğrenciye %25 tercih indirimi uygulanır (ilk ve acil yardım programı hariç). Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna %50 programlarına ilk beş tercihinden yerleşen öğrencilere artı %10 indirim uygulanır (ilk ve acil yardım programı hariç).

İlk 3 tercih indirimi: Üniversitenin ücretli kontenjanlarına ilk üç tercihinden yerleşen öğrencilere %20 indirim sağlanır.

Spor Kültür ve Sanat Başvurusu: Burs komisyonu tarafından ilgili faaliyetlerde bulunan öğrencilere tanınır.

Akademik başarı bursu: Bir eğitim öğretim yılı için verilen burs %10 ile %100 arasındadır.

Çift anadal yan dal bursu: Esenyurt üniversite öğrencisinin kabul şartlarını sağlaması halinde kayıt yapacağı programın %50 oranında burs sağlanır.

Yatay geçiş bursu: Öğrencilerin öğrenim ücretlerinde %50 indirim sağlanır.

Şehit ve Gazi bursu: Burs komisyonuna göre %25- %15 indirim uygulanır.

Kardeş Bursları: Öğretim ücreti üzerinden %10 indirim uygulanır.

İstinye Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Esenyurt Üniversitesi burs veriyor mu?

Öğrencilere %10 ile %100 arasında burs imkanı sağlanır. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.