TED Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

03.01.2022
A+
A-

TED Üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları 2021-2022 ne kadar, burs imkanları nelerdir? TED üniversitesi ön lisans ve lisans kayıt ücreti ne kadardır gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

TED Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

TED Üniversitesi Ankara da Türk Eğitim Derneği Yükseköğrenim Vakfı tarafından kurulmuştur. 2009 yılında Ankara da kurulan genç ve dinamik bir üniversitedir. Önce insan ilkesi ile hareket eden TED Üniversitesi, çağdaş bir eğitim anlayışı ile eğitim alanındaki tecrübeyi yükseköğretime taşımıştır.

Önde gelen üniversitelerden biri olan TED in eğitim dili İngilizcedir. Bünyesinde bulunan Eğitim, Fen Edebiyat, İktisadi ve idari bilimler, Mimarlık, Mühendislik, İngilizce dil okulu ve Lisansüstü programlar ile hizmet vermektedir. Amacı özgün bir yükseköğretim kurumu olmak olan TED Üniversitesi, çağdaş ve laik kurumsal kimlikleri ile etik değerlere saygılı ve hayat boyu öğrenmeyi de kendilerine ilke edinmiştir.

Ulaşım ağının kesişim noktasında yer alan TED Üniversitesi öğrencilerine hem konforlu hem de çalışmaya teşvik eden bir kampüs yaşamı sunmaktadır. Öğrenci merkezleri aracılığı ile kültür sanat faaliyetlerini öğrencilerle buluşturmaktadır. Ayrıca birçok konser, tiyatro, sergi gibi etkinliklere yer vererek öğrencilerinin ruhsal alanlarına da katkı sağlamakta ve çeşitli kulüp çalışmaları yapmaktadır.

Kampüste yer alan yarı olimpik yüzme havuzu ve spor salonu ile sınırsız spor olanağı sunan üniversite, birçok sportif etkinlikte de yer almaktadır. Yerleşkesinde sağlık merkezi de bulunan TED Üniversitesi yurt imkanlarıyla da öğrencilerine hizmet vermektedir. Kampüste ayrıca Fatma Semih Akbil Kültür Merkezi, Ayşe Ilıcak Kütüphanesi ve öğrenci danışma merkezi yer almaktadır.

Bilgi merkezi ve uygulamaları ile iş süreçleri yönetimi ve iletişim hizmetlerini bir arada sunan TED, öğrencileri için özelleştirilmiş içeriklere erişim sağlamaktadır. Elektronik ortamda birçok hizmet sunan ve bilgi paylaşımında bulunan bilgi merkezleri aracılığı ile duyurulardan haberdar olabilirsiniz. Öğrenme ve öğretme merkezi ile derslerin etkileşimli, üst düzey düşünme becerileri ile bütünleşmiş olmalarını da kendilerine hedef edinmiş olan üniversite, kurumsal politikasını bu yönergede düzenlemiştir.

TEDÜ Sürekli eğitim merkezi TED Üniversitesinin akademik uzmanlığından yararlanarak ihtiyaç duyulan insan kaynağını yetiştirmeye ve gelişimi desteklemeye çalışmaktadır. Çeşitli seminerler düzenleyerek ve sertifika programları ile faaliyetlerde bulunan TEDÜ-SEM kendilerini geliştirmek isteyen gençlere yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Birçok açıdan hem imkan sağlayan hem de gelişime desten veren ve inovasyonda ön ayak olan TED Üniversitesinin şimdi de ücretlerine bakalım;

TED Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2021-2022

TED Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

Tüm Fakülteler ve Dil Okulu için öğrenim ücreti   54.000 TL

Yarıyıl Ücreti     Burssuz             27.000 TL

%25 Burslu       20.250 TL

%50 Burslu        13.500 TL

%75 Burslu         6.750 TL

TED Üniversitesi Burs İmkanları

TED Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de TED Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

Ankara dışından tam burslu programa yerleşen öğrenciler ilgili dil puan türünden 3.000, diğer puan türlerinden de ilk 30.000 e girerlerse dört kişilik odalarda kahvaltı ve akşam yemeği dahil ücretsiz yurt imkanına sahip olurlar. Eğer yurt imkanından yararlanmak istemezler ise kendilerine herhangi bir ödeme yapılmamaktadır.

Ayrıca Uluslararası Bakalorya, Fransız Bakalorya, AP, BTECH ve GCE Bursları, Bilim insanı bursu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Sporcu bursu, Akademik başarı bursu, Kısmi zamanlı çalışma bursu, aile bursu, destek bursu, sporcu bursu, kişi ve kurumlar tarafından sağlanan tahsisli burslar da mevcuttur.

Bilim insanı bursu; TÜBİTAK tarafından uluslararası olimpiyatlarda derece alan öğrencilere %25 ek burs olanağı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Sporcu Bursu; spor organizasyonlarında başarıyı arttırmak amaçlı spor dallarında başarılı adayları desteklemek adına verilen burstur.

Akademik Başarı bursu; birinci olan öğrenci öğrenim ücreti vermemektedir. İkinci olan öğrenci ise ücretinin %75 ini ödemez iken üçüncü olan öğrenci öğrenim ücretinin %50 sini ödememektedir. Kısmi burs kontenjanı ile yerleşen öğrencilerden bursu ile aynı oranda akademik başarı bursuna haz kazananlara %10 ek burs verilmektedir. Ayrıca kısmi bursundan daha düşük bir burs olanağına hak kazanır ise %5 ek burs imkanı verilmektedir.

Kısmi zamanlı çalışma bursu; öğrencinin ihtiyaç ve başarısı ele alınarak değerlendirilen bir burstur. Saat başı ücret ile haftada 10, ayda 40 saati geçmeyecek biçimde ihtiyaç olunan birimde çalışma ile sağlanan bir imkandır. Belirtilen tarihlerde başvuru yapmak esastır. Ayrıca genel not ortalaması en az 2.00 ve en az bir akademik yılı da tamamlama şartları esas alınır.

Aile bursu; TED Üniversite bünyesinde çalışan personelin çocuklarına ya da birlikte eğitim gören kardeşlerin her birine verilen burstur diyebiliriz. Birlikte yani eş zamanlı öğrenim gören kardeşlerin her birine %10 ek burs olarak verilmektedir. TEDÜ de çalışan personelin aynı üniversitede çocukları eğitim görüyorsa %25 ek burs verilir.

Destek bursu; maddi olarak ihtiyaç duyan öğrencilere yurt ya da kitap ya da yemek ücretinde indirim yapılması durumudur. Ayrıca öğrenim ücretinde indirim olarak da yapılmaktadır. TEDÜ de kayıtlı olan İngilizce Dil Okulunu başarıyla bir yılda tamamlamak olmak şartı bulunmaktadır. Ayrıca genel not ortalaması 2.00 olmalıdır.

Sporcu bursu; son iki yıl içerisinde sportif başarı sağlayan öğrencilere ek burs şeklinde verilmektedir.

Kişi ve Kurumlar tarafından sağlanan tahsisli burslar ise belirlenen koşulları sağlayan öğrencilere verilmektedir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.