OSTİM Teknik Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

A+
A-

OSTİM Teknik Üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları 2021-2022 ne kadar, burs imkanları nelerdir? OSTİM Teknik Üniversitesi ön lisans ve lisans kayıt ücreti ne kadardır gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

OSTİM Teknik Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Kendisine sanayinin üniversitesi olmayı amaç edinen üniversite; güçlü bir eğitim, araştırma ve uygulama altyapısıyla hizmet vermektedir. Sanayi bölgesi içerisinde yer alan ilk üniversite olma özelliğine sahip ve üniversite- sanayi işbirliğinin de güzel bir örneği olarak eğitim vermektedir.

Ayrıca eğitim verdiği alanlarda yenilikçi teknoloji donanımı ile mezunlarını rekabetçi iş dünyasına hazırlamaktadır. Özgüveni yüksek ve donanım sahibi mezunlar yetiştirmeyi kendine amaç edinen OSTİM Teknik Üniversitesi aynı zamanda kültürel farkındalığı yüksek de bir üniversitedir.

Üniversitedeki eğitim, mesleki yeterlilik ve beceri kazanımlı odaklıdır. Öğrenen merkezli eğitim öğretimde iş başında öğrenme esası mevcuttur. OSTİM Teknik Üniversitesi sanayi ile işbirliği temelinde kendini yenileyen ve ekonomik katkıyı hedefleyen bir üniversitedir. İnsani değerler temelli, kültürel farkındalığı yüksek, özgüven sahibi mezunlar vermeyi hedefleyen OSTİM Teknik Üniversitesi 2017 yılında kurulmuştur.

Bünyesinde Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsü yer alan OSTİM Teknik Üniversitesinde bulunan fakülteler ise; Mühendislik Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesidir. Ayrıca Yabancı diller bölümü ve meslek yüksekokuluna da sahiptir. Meslek yüksekokulunda bulunan bölümler; Bilgisayar Programcılığı, Bilişim Güvenliği Teknolojisi, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi, Elektrik, E- Ticaret ve Pazarlamadır. Bunların yanı sırsa Elektronik Teknolojisi, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi, İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü, Lojistik, Makine, Mekatronik, Silah Sanayi Teknikerliği bölümleri de eğitim vermektedir.

 

OSTİM Teknik Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2021-2022

OSTİM Teknik Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

İngilizce hazırlık eğitimi ve lisans öğrenciler için: 60.500 TL

Meslek yüksekokulu bünyesindeki program için 31.500 TL

%50 İndirimli programlara yerleşenler ise ücretlerin yarısını ödemektedirler. Ayrıca ücretlerde KDV dahildir.

 

OSTİM Teknik Üniversitesi Burs İmkanları

OSTİM Teknik Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de OSTİM Teknik Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

Yerleştirme bursları, Üstün başarı bursu, Bilim bursu, Akademik başarı indirimi, İsteğe bağlı hazırlık sınıfı indirimi, Sporda başarı indirimi, Kardeş indirimi, Uluslararası Bakalorya Diploma notu indirimi, Meslek lisesi indirimi bulunmaktadır.

Ayrıca ÖSYM tercih indirimi, Maarif vakıf indirimi, Şehit ve gazi çocuğu bursu, Yabancı uyruklu öğrenci indirimi, Engelsiz OSTİMTECH indirimi, Kurumsal indirimler, Üreten Türkiye indirimi, Uygulamalı Eğitime destek indirimi ve mali sosyal indirimler de bulunmaktadır.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.