kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Gazetecilik KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 gazetecilik atama taban puanları kaçtır, gazetecilik atamaları hangi nitelik kodu ile geçekleşmektedir, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kadro vardı, bunun dışında gazetecilik mezunları hangi kadrolara atanabilir, gazetecilik bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaçtı, gazetecilik mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en büyük kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Gazetecilik KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

2018 KPSS aracılığıyla tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adayları bazı kadrolara yerleşti. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere fikir vermesi amacıyla listelemeye çalışıyoruz. Aşağıda gazetecilik mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 gazetecilik atama taban puanları listesini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 GAZETECİLİK ATAMA TABAN PUANLARI

Gazetecilik mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bakmak gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodu iken gazetecilik ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4275 numaralı nitelik kodudur.

Gazetecilik mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 84 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 79 tanesi 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitken geri kalan 5 kontenjan ise 4275 nitelik koduna yani gazetecilik ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kontenjanlardı.

Puanlara baktığımızda ise memur olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 83,795 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 gazetecilik KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

KPSS, atamalar, açıktan alımlar, gazetecilik mezunlarının başvurabileceği ilanlar gibi konularda merak ettiklerinizi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 1 gazetecilik atama taban puanlari

Mezun olduğunuz gazetecilik bölümü en son yıl kaç puan ile kapattı, merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

* Yazımızda yer alan bilgiler ve gazetecilik KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgilerden derlenmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.